Bu Toprağın Renkleri Basın Fotoğraf Yarışması

Bu yıl 60. yılını kutlayan sektörünün öncü firması GÜBRETAŞ, sektörde yeni bir projeyi daha hayata geçiriyor. GÜBRETAŞ, Bu Toprağın Renkleri Basın Fotoğraf Yarışması için deklanşöre basıyor. Bu yıl ilk defa GÜBRETAŞ tarafından organize edilen yarışmaya başvurular başlıyor. Başvurular, 30 Nisan 2013 tarihine kadar devam edecek.

Sosyal sorumluluk algısıyla sektörde eğitime verdiği önem ile dikkat çeken sektörünün öncü firması Gübre Fabrikaları T.A.Ş. (GÜBRETAŞ), yeni bir projeye daha imza atıyor. Sektörde 60 yılı geride bırakan GÜBRETAŞ, 60’ıncı yılın anısına bu yıl Bu Toprağın Renkleri Basın Fotoğraf Yarışması’nı başlatıyor.

Eylül ayında başvuruların başladığı ve tüm basın mensubu çalışanlarına açık olan yarışmanın ana konusunu hayvancılık dışında üretim, hasat, ekim, dikim, gübreleme gibi her türlü tarımsal faaliyetler ve bu alanda çalışan insanlar oluşturuyor.

Son başvuru tarihi 30 Nisan 2013 olan yarışmada jüri üyeleri 6-10 Mayıs tarihleri arasında değerlendirme yaparak ödül kazananları belirleyecek. Yarışmanın ödül töreninin ise 14 Mayıs 2013 tarihinde yapılması planlanıyor.

İlk üçe giren fotoğrafların ödüllendirildiği GÜBRETAŞ Bu Toprağın Renkleri Basın Fotoğraf Yarışması’nda iki kişiye de mansiyon ödülü verilecek.

Yarışmanın jürisinde Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Anadolu Ajansı Fotoğraf Editörü Abdurrahman Antakyalı, İZTV Genel Yayın Yönetmeni Coşkun Aral, Milliyet Gazetesi Fotoğraf Editörü Garbis Özatay, Fotoğrafçı İsmail Küçük Fotoğrafçı Sabahattin Kayış, Zaman Gazetesi Fotoğraf Editörü Selahattin Sevi, GÜBRETAŞ Genel Müdür Yardımcısı Yakup Güler.

Katılım Koşulları

Nasıl katılacaksınız?

Yarışmaya, bu site üzerinden elektronik ortamda yükleme yapacağınız fotoğraflarla katılabilirsiniz. Bir kişi, en çok 3 eserle yarışmaya katılabilir. Her bir eser için, bu sitede yer alan elektronik katılım formu, ayrı ayrı olarak doldurulup gönderilmelidir.

Kimler katılabilir?

Yarışma; yerel ve ulusal yayın organlarında halen kaşeli olarak çalışanlara, bu kuruluşlara dışarıdan hizmet verenlere veya bu kurumlardan emekli olan tüm gazeteci, muhabir ve fotomuhabirlere açıktır.

Teknik bilgiler
•Fotoğrafların, maksimum kalitesi (12) JPEG formatında, çözünürlük 300 dpi ve kısa kenarı ise en az 2500 piksel olmalıdır.
•Fotoğraflar renkli ya da siyah beyaz olabilir.
•Fotoğraflarda EXIF bilgilerinin (fotoğraf kimliği) bulunması zorunludur.
•Fotoğraf üzerinde renk, kontrast ve kadraj düzenlemeleri dışında, photoshop ile dijital manipülasyon yapılamaz.

E-Posta:[email protected]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin