BRN YATAK ULUSAL FOTOĞRAF YARIŞMASI

BRN YATAK ULUSAL FOTOĞRAF YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

1.Yarışmanın ismi: Dünyanın En Rahat Yeri

2.Yarışma konusu: 51 ülkeye yatak ihracatı yapan BRN Yatakları, ürettiği yataklardaki üst sınıf kalite ile müşterilerine dünyanın en rahat yeri sunma onurunu yaşamaktadır. Katılımcılar kendilerine göre dünyanın en rahat yerini anlattıkları fotoğraflarla yarışmaya katılabilir. Bu bir doğa parçası olabildiği gibi, bir teknoloji ürünü veya duygusal bir ortam olabilir. Sanatçı konuyu kendi bakışı konusunda istediği gibi işleyebilir.

3.Genel Katılım Koşulları:

• Yarışmaya, BRN Yatakları yöneticileri ile seçici kurul üyeleri ve birinci dereceden yakınları ve çalışanları dışında tüm fotoğrafçılar katılabilir.

• Yarışmacılar, yarışmaya en fazla 4 (dört) eser ile katılabilir.

• Daha önce ödül almış eserler yarışmaya katılamaz.

• Yarışma ulusal yarışmadır.

• Gönderilecek eserler, TC yasalarına ve genel ahlak kurallarına aykırı olmamalıdır. Bu tür eserler, doğrudan ve haber verilmeksizin değerlendirme dışı bırakılacaktır. Yarışmaya eser gönderenler, eserlerin kendileri tarafından tasarlanıp çekildiğini taahhüt etmiş sayılacaklardır. BRN, yarışmaya gönderilen eserlerin içeriği ile ilgili hiçbir hukuki sorumluluk kabul etmemektedir.

• Fotoğraflarda bulunan canlı ya da cansız obje ile ilgili her türlü telif, izin vb. taleplere ilişkin sorumluluk fotoğrafı çeken ve/veya fotoğrafı yarışmaya gönderene aittir. Eser gönderenler bu konuda (eserde yer alan/alabilecek kişi, araç, mekan, eser, kavram vb konularda) gereken izinlerin kendileri tarafından alınmış olduğunu, doğabilecek ihtilaflarda tüm sorumluluğun kendilerine ait olduğunu beyan ve taahhüt etmektedirler. Bu konuda oluşabilecek ihtilaflarda BRN sorumlu olmayacaktır.

• Yarışmada sergilenmeye değer bulunan fotoğraflardan begendiklerini BRN firması uygun gördüğü miktarda tanesi 250 TL olmak üzere satın alabilir. Satın aldığı sergilleme fotoğraflarını ve ödül alan fotografları broşür, kitap, afiş ve yazılı, görsel ve elektronik tüm tanıtım araçlarında serbestçe kullanma hakkına sahiptir.

• Kurum veya seçici kurul, herhangi bir başvurunun kurallara aykırı olduğunun tespit edilmesi durumunda eser sahibine bilgi vermeksizin başvuruyu geri çevirme ya da değerlendirme harici tutma yetkisine sahiptir.

• Yarışmaya gönderilecek fotoğraflar JPEG formatında,(en yüksek sıkıştırılmamış kalite) 300dpi çözünürlükte büyük boy baskıya elverecek şekilde, kısa kenar 2400 pikselden küçük ve 6 MB’tan büyük olmayacak boyutta internet adresine yüklenecektir.

• Fotoğraflar www.altinjuri.com internet sitesi üzerinden gönderilmelidir. Yarışmaya baskı veya CD ile fotoğraf kabul edilmemektedir.

• Gönderilen fotograflar hangi isimde yuklenirse yuklensin, sistem tarafından otomatik olarak bir kod numarasına sahip olur ve bu numaralar ile Juri değerlendirmesine girer. Juri hiçbir şekilde eserin veya katılımcının adını göremez.

• İnternet üzerinden yarışmaya gönderilen fotoğraflarda sistemden veya kullanıcıdan kaynaklı hatalar oluşması halinde [email protected] adresinden iletişime geçilerek bilgi verilmesi halinde problem kısa sürede giderilecektir. Bu email adresi sadece fotoğraf yükleme problemiyle ilgili kullanılabilecektir; bu mail adresine fotoğraf gönderilmesi yarışmaya katılmış olunması anlamında değerlendirilmez ve katılım kesinlikle kabul edilmez.

• Ödül almış fotoğrafların katılımının kısıtlandığı yarışmalarda böyle bir fotoğrafla ya da bu fotoğrafın ana unsur olarak kullanıldığı yapıtlarla katılımda bulunan kişilerin yarışmalara katılımı TFSF Yarışma İlkeleri gereğince bir yıl süreyle kısıtlanır.

• Haklarında yukarıda açıklanan gerekçelerle verilmiş kısıtlılık kararı devam eden katılımcılar bu yarışmaya katılamazlar.

• Yapıt kendisine ait olmadığı halde kendisininmiş gibi gösteren yarışmacıların elde ettikleri ödül, unvan ve her türlü kazanımları iptal edilir.

• Ödül alan eserler TFSF yayını olan Almanak – 2013’te kurumumuza ait sayfalarda da yukarıda belirtilen koşullarda yer alacaktır.

• Yarışmada dereceye giren ve ödül alan fotoğrafçılara internet üzerinden veya posta yoluyla sergi davetiyesi gönderilecektir.

4. Kategoriler: Yarışma; dijital / dijital ortama aktarılmış, renkli ya da siyah-beyaz fotoğrafların birlikte katılabileceği tek kategori de yapılacaktır.

5. Başvuru kanalı: www.altinjuri.com Fotoğrafların yarışmanın yayımlandığı web sayfası olan www.altinjuri.com adresindeki ilgili yarışmaya yüklenmesi ve yine aynı adreste yayınlanan başvuru formunu eksiksiz doldurması ve internet üzerinden gönderilmesi gerekmektedir. Başvuru sırasında oluşabilecek teknik arıza, kesinti ve olumsuzluklardan BRN sorumlu tutulamaz. BRN başvurulara ilişkin onay/bilgi vermeyecektir.

6. Katılım Bedeli Yarışmaya katlım ücretsizdir.

7. Seçici Kurul:

Dr. Haluk Uygur

Hamit Yalçın

Ercan Halıcı

İbrahim Zaman

İzzet Keribar

Sabit Kalfagil

Mustafa İlter

TFSF Temsilcisi Halil İbrahim Tutak

8. Yarışma Takvimi:

Son Katılım Tarihi: 10 Nisan 2013 (Sistem bu süreden sonra yapılan başvuruları kabul etmeyecektir)

Seçici Kurul Değerlendirilmesi: 13 Nisan 2013 (Değerlendirme için jüri Kayseri’de toplanacaktır)

Sonuç Bildirim Tarihi: 20 Nisan 2013

Sergi ve Ödül Töreni: 15 Mayıs 2013 Sergi için hazırlanan fotoğraf albümü ve CD gönderimi ile ilgili bilgi verilecektir.

Sonuçlar www.altinjuri.com kurumsal web sitesinden ve www.tfsf.org.tr web sitesinden duyurulacaktır.

9. Ödüller

Birincilik : 5.000 TL

İkincilik : 3.000 TL

Üçüncülük : 2.000 TL

Mansiyon : 750 TL

Ödül kazanan yarışmacılara,BRN tarafından telefon ve elektronik posta yolu ile bilgilendirme yapılacaktır.

10. Yarışmaya katılan tüm katılımcılar bu şartnamedeki bütün şartları kabul etmiş sayılır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin