Attilâ İlhan Liseli Gençler Kompozisyon Yarışması 2013

Attilâ İlhan Liseli Gençler Kompozisyon Yarışması 2013

Konusu ” Eğer teknolojinin tüm gereksinimlerinizi karşıladığı, çalışmak zorunda olmadığınız bir dünyada yaşıyor olsaydınız, yaşam seçimleriniz neler olurdu? ”

Katılım
– Ülkemiz içinde ve dışında, genel lise, teknik veya mesleki amaçlı resmi ve özel liselerde okuyan tüm gençler kişisel olarak, doğrudan başvuruda bulunabileceklerdir.

– Eser gönderimi yarışmacının kimlik bilgileri gizlenerek yapılacaktır. Her yarışmacı kendi belirleyeceği 4 haneli sayının başına türkçe takma isim ilavesi ile kişisel rumuz oluşturmalıdır.(örnek : kaptan2562)

– Katılımcıların 2 sayfayı (A4) geçmeyecek şekilde oluşturacakları türkçe kompozisyon metinleri, her sayfanın alt kısmına elle yazılan rümuzları dışında herhangi bir kimlik bilgisi içermemelidir. Basılı metin ile beraber, yarışma eserinin CD ye kayıt edilmiş word dosya formatında kopyası zarfa eklenmelidir.

– Ad/soyad, TC kimlik no, ikametgah adresi, sabit hat telefon, e-posta adresi ve okuduğu lisenin adı /sınıfı içeren kimlik bilgileri ikinci zarf içerisine yerleştirilerek kapatılmalı, ön yüzüne rumuz yazılmalıdır.

– Eser ve kimlik zarfları en geç 23 Şubat 2013 gönderi tarihini taşıyacak şekilde elden, posta veya kurye servisi ile ” Attilâ İlhan Bilim Sanat Kültür Vakfı, Sıraselviler cad. Billurcu sokak No 26 kat 2, Taksim – 34433 İstanbul ” adresine ulaştırılmalıdır. Şartname dışı başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

Ön eleme
– Rumuzları ile kapalı tüm eserler, Şubat ayı sonunda “ yarisma2013.aibskv.net” adresinden internet’te yayınlanacaktır. Eserlerin vakfımıza varış kayıtı kronolojisi yarışma sıralamasını da oluşturacaktır.

– Ad/soyad, meslek ve telefon no’sunu belirten her gerçek kişi, yaygın olarak kullandığı kişisel e-posta haberleşme adresinden oy gönderebilecektir. Bitiş tarihi 31 Mart 2013 saat 24:00 olarak tespit edilmiştir.

– Her seçmen tek oy hakkına sahiptir. Mükerrer ve sanal oylar tümüyle iptal sonucunu doğuracaktır.

– Her oy toplam 3 değişik eser seçimini kapsayacak şekilde, rumuz ve eser başlığı belirtilerek beğeni sıralamasında düzenlenmelidir. Az sayıda eser seçimi veya şartname dışı oylar geçersiz sayılacaktır.

– Halk Oylaması Değerlendirme Kurulu oy gönderilerinin seçim listesi /oylama biçimi /e-posta adresi / gönderi IP no’su vb, seçmene özel teknik verilerinde, herhangi bir benzerlik(kopya) veya tutarsızlık tespit etmesi durumunda doğrudan iptal yetkisine sahiptir. Keza, başkası adına gönderilen oylar ile yetkili kurulun teyit ve/veya açıklama isteklerine, belirlenen süre içinde cevap alınamıyan tüm oylar otomatik olarak geçersiz konumuna düşürülecektir.

– Halk oylamasında en fazla puanı toplayan 4 eser, aynı süreçte vakfımız tarafından oluşturulacak Ön Eleme Seçiciler Kurulu’nun belirleyeceği 6 eser ile beraber finale kalmış sayılacaktır. Eser seçimlerinin çakışması durumunda sırasıyla her listeden bir sonraki yarışmacı finalistler grubuna dahil edilecektir.

Jüri kararı
– Finale kalan 10 yarışmacı, şahsi yol ve konaklama masrafları vakfımız tarafından karşılanmak üzere, 2013 Mayıs ayı içerisinde İstanbul’da, Doğan Hızlan / Mehmet Eroğlu / Çolpan İlhan / Gülten Dayıoğlu / Ülkü Karaosmanoğlu / Nursel Duruel / den oluşan jüri önünde görüşmeye davet edilecektir.

Ödüller
– Jüri kararı doğrultusunda birinciye 1500TL, ikinciye 1250TL, üçüncüye 1000TL nakit ödül verilecektir.

Not : Seçilen eserlerin kitap olarak basılıp dağıtılması söz konusu olduğu takdirde, yapılacak proje sözleşmelerinde yazarların telif hakları konusunda ailelerinden izin alınarak basım yapılabilecektir.