Anaokulu Robotik Kodlama Dersi Öğretmen Eğitimi

Anaokulu Robotik Kodlama Dersi Öğretmen Eğitimi

Robotik Eğitim Akademisi işbirliğinde Anaokulları ve değişik kurumlarda okul öncesi ve ufak yaş gurubu çocuklara Robotik ve Kodlama eğitimi vermek isteyen öğretmenlere yönelik eğitim

Okul öncesi grubu çocuklarına özel hazırlanmış “Eğlenirken öğrenme” ilkesine göre hazırlanan oyun destekli Robotik Kodlama eğitimi ile çocuklar, sevimli robotları tasarlayacak, inşa edecek ve hareketlendirecek. Kendi hayal ettikleri robot figürlerini tasarlarken, elektronik dünyasının dili “kodlama yapmayı” öğrenecekler. Değişik eğlenceli oyunlarla ve materyallerle yapılan çalışmalar sonucunda çocukların mühendislik algıları oluşacak ve gelişecektir. Çocukların zeka gelişimine destek olacak bu eğitim aynı zamanda onların yaratıcılıklarına ve akademik başarılarına da katkı sağlayacaktır.

Robotlar her zaman çocukların ilgisini çeken oyuncaklardır. Robotların bu çekiciliğinden yararlanarak, dijital dünyanın büyüsüne kapılarak bilgisayar tutkunu olan çocuklarımızı robotik kodlama eğitimleri sayesinde teknolojiyi üreten bireylere çevirebiliriz.

Robot tasarımı ve montajı ile ilgilenen çocuklar, el becerilerini artırırken, soyut düşünceyi somutlaştırır, yaratıcılığını geliştirir, kendini keşfetme imkânı bulur. Çocuklara sunulan robotik çalışmalarıyla, herkes tarafından zor gibi gözüken mühendislik alanındaki uygulamaların aslında eğlenceli ve bilimsel olarak düşünmenin sonucunda kolayca yapılabildiğini öğrenirler.

Robotik Kodlama Eğitimin çocuklar için kazanımları:
Analitik düşünce becerilerini geliştirmesi,
Bilgisayar dünyası ve Teknoloji ile tanışma
Mühendislik konusunda algının oluşması ve geliştirilmesi,
Bilgi işlemsel düşünme becerisi kazanma,
Görsel ve uzamsal algılarının geliştirilmesi,
Çok boyutlu düşünme becerisinin geliştirilmesi,
Akıl yürütme becerisinin gelişmesi
Analiz yapma, sıralı düşünme becerisi kazanma
Olaylara farklı bakış açılarından bakmayı öğrenme
Problem çözme yeteneğini geliştirme

16-17 Aralık 2017 tarihlerinde gerçekleşecek olan Anaokulu Robotik Kodlama Dersi Öğretmen Eğitimi’ne devlet veya özel eğitim kurumlarında görev yapan ve kariyerlerini geliştirmek isteyen her branştan öğretmenlerle birlikte, üniversitede çocuk gelişimi alanında eğitim görenler ve robotik kodlama konusuna ilgi duyan herkes katılabiliyor.
Megavizyon kurumu Robotik Eğitim Akademisi iş birliğinde, Anaokullarında ve ufak yaş grubu çocuklara hizmet veren değişik kurumlarda robotik Kodlama dersi vermek, çocukları teknolojiyle tanıştırmak ve robot kitleriyle bilim proje üretmek isteyen öğretmenler başta olmak üzere robot tasarlama ve programlama uygulamalarına meraklı tüm katılımcılara yoğunlaştırılmış ve uygulamalı Robotik Kodlama eğitimi sunuyor.
https://www.robotikegitimakademisi.com/robotik-kodlama-anaokulu-oegretmen
Eğitimlere katılmak için her hangi bir şekilde elektronik, kodlama, programlama bilgisi olması şart değildir.

Eğitimler, uluslararası STEM destekli müfredatlarla desteklenerek, en kolay yoldan herkesin öğrenebileceği şekilde ve her yaş grubunu kapsayacak uygulamalarla anlatılıyor.
Eğitimlerde Milli Eğitim Bakanlığı müfredatlarına uygun Robotik kodlama eğitimine yönelik hazırlanmış ders kitabı temel alınarak konular, uygulamalı olarak işlenmektedir. Robotik dersi eğitmenleri için özel hazırlanmış Robotik uygulama ders kitapları, yıllık ders planları, örnek uygulama programları ve bir adet DVD, eğitim gören kişilere ücretsiz olarak verilmektedir.

Eğitimlere katılırken yanınızda Notebook bilgisayar olması gerekmektedir.

SERTİFİKA
Robotik Kodlama Eğitimini başarıyla bitiren katılımcılar, kurs sonrası verilecek sertifika ile kendi branşı haricinde okul öncesi dahil olmak üzere her eğitim kademesinde Robotik ve kodlama eğitimi verebilirler.

Öğretmen ve gruplara indirim uygulanmaktadır. İndirimli eğitim imkanları ve ücretleri için Lütfen telefonla arayınız.

Robotik kodlama öğretmen eğitimine ön kayıt için kimlik bilgilerinizi ve katılmak istediğiniz dönemi belirterek ilgili elektronik eposta (robotikegitim@megavizyon.com) adresine başvuru formu göndermeniz gerekmektedir.

EĞİTİM YERİ ADRESİ:
Haldun Taner Sok.17A, Megavizyon Erler sitesi B-Blok, Merter – İstanbul
Eğitim yeri Merter Metro ve Metrobüs durağına yürüme mesafesindedir.

KURUMLARIN DİKKATİNE:
Kurumumuz özel okullardan, kurumlardan gelen toplu Eğitimler için özel programlar oluşturabilmektedir. İstanbul dışı eğitimler için formatör eğitmenler gönderebilmektedir.
Toplu eğitim program talepleri veya il dışı eğitimler için arayınız.

Eğitim programı hakkında daha detaylı bilgi almak ve başvuru için Robotik Eğitim Akademisi web sitesinden veya 0552 2146874 nolu telefonu arayabilir ve robotikegitim@megavizyon.com adresine mail atabilirsiniz.

www.robotikegitimakademisi.com