8. Ulusal Akupunktur Kongresi

Değerli Meslektaşlarım,

Son yıllarda dünyada olduğu gibi Türkiye’de de akupunktur alanında hızlı gelişmeler olmaktadır. Sağlık Bakanlığı’nın “Geleneksel, Tamamlayıcı ve Alternatif Tıp Uygulamaları Yönetmeliği” bu açıdan önem arz etmektedir. Başta akupunkturun açtığı yolda artık ülkemizde 14 farklı modaliteyle ilgili düzenlemeler yapılmış bulunmaktadır. Dolayısıyla, akupunktur hekimlerin gündeminde daha çok yer almaya başlamıştır. Yakın gelecekte bu alanların tıp eğitimi ve lisans üstü eğitimde de gündeme gelmesi beklenmektedir.

Sizleri 16-19 Mayıs 2015 tarihleri arasında Erzurum Xanadu Hotel’de gerçekleştirilecek olan VIII. Uluslararası Katılımlı Ulusal Akupunktur Kongresi ve II. Entegre Tıp Sempozyumu’na davet etmekten mutluluk duymaktayım.

Beş bin yıldan eski bir tarihe ve kültürel zenginliğe sahip şehrimizde MÖ 3000 yılına dek uzanan Urartular, Asurlular, Persler, Romalılar, Bizanslılar, Selçuklular ve Osmanlılar gibi uygarlıkların izlerini bulacaksınız.

Akupunktur dernekleri ile aldığımız ortak karar gereğince, ulusal düzeydeki akupunktur kongrelerini dönüşümlü olarak gerçekleştirmekteyiz. Dolayısıyla bu yıl sorumluluğumuzda yapılacak olan kongremizde diğer derneklerimizin değerli katkılarını da yanımızda hissediyor ve katılımlarınızı bekliyoruz.

Dört gün sürecek olan sempozyum ve kongrede hem temel konular hem de güncel konular tartışılacaktır. Sempozyumda apiterapi, magoterapi ve mezoterapi gibi konular işlenecek; daha sonra hipnoterapi, hirudoterapi ve kupa terapisi gibi konularda uygulamalı eğitimler yapılacaktır.

Akupunktur kongremizde ise hocalarımız ve meslektaşlarımız tarafından son bilgiler aktarılacak ve deneyimler paylaşılacaktır. Kongreye sözlü bildiri ve posterler ile de katılım mümkün olacaktır. Organizasyon komitesi olarak sorunsuz bir kongre için her türlü hazırlığımızı yapmış olacağız. Akupunktur ailesinin bir arada bulunacağı kongremizde bilimsel içeriğin yanı sıra farklı sosyal programlara da yer vererek, birlik ve beraberliğimizi pekiştireceğimize inanıyorum. Umarım sizin için hem bilimsel hem de sosyal yönden verimli, unutulmaz anılarla yad edeceğiniz ve Erzurum’da keyifli zaman geçireceğiniz bir kongre olur. 2015 Mayıs’ta sizleri Erzurum’a bekler, sevgi ve saygılarımı sunarım.

Prof. Dr. Fatih AKÇAY
Kongre Başkanı

Atatürk Üniversitesi

Akupunktur ve Tamamlayıcı Tıp Modaliteleri

Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü

Konferans İletişim Bilgileri

Yer: Xanadu Snow White Hotel Erzurum

Konferans Dili: Türkçe ve İngilizce

Sekreterya Adresi: Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Akupunktur ve Tamamlayıcı Tıp Yöntemleri Uygulama ve Araştırma Merkezi, 25240 Erzurum

e-posta: [email protected], [email protected]

Tel: Yrd. Doç. Dr. Yasemin ÇAYIR: 0533 1382741

Tel: Prof. Dr. Fatih AKÇAY: 0532 3869946

Tel: +90 442 344 8626

Faks: +90 442 2361054

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.