7. Uluslararası Talaşlı İmalat Sempozyumu

Değerli Katılımcılar,

Sizleri, Marmara Üniversitesi tarafından 3-5 Kasım 2016 tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenecek olan 7. Uluslararası Talaşlı İmalat Sempozyumu’na davet etmekten mutluluk duymaktayım.

Bu sempozyum serisinin ilk altısı Ulusal Talaşlı İmalat Sempozyumu olarak (Yıldız Teknik Üniversitesi, 2009; Selçuk Üniversitesi, 2010; Gazi Üniversitesi 2012; Ege Üniversitesi, 2013; Uludağ Üniversitesi, 2014; Sabancı Üniversitesi 2015) düzenlenmiştir. Altı kez düzenlenen UTİS sempozyumu oldukça başarılı olmuş ve belli bir seviyesine ulaşmıştır. Bu sebeple, 23 Ocak 2016 tarihinde yapılan UTİS Yürütme Kurulu toplantısında bu sempozyumun “Uluslararası Talaşlı İmalat Sempozyumu” olarak düzenlenmesine karar verilmiştir.

Uluslararası Talaşlı İmalat Sempozyumu, ülkemizde ve dünyada talaşlı imalat konusunda araştırma yapan akademisyenlerin, araştırmacıların ve talaşlı imalatla ilgili endüstrilerdeki mühendislerin talaşlı imalat konusundaki son gelişmeleri, bilgi ve deneyimlerini paylaşabilecekleri uluslararası bir organizasyon olacaktır. Bu amaç doğrultusunda sempozyumumuz; davetli konuşmacıları, panel ve endüstriyel sunumları içeren oldukça kapsamlı bir organizasyon olarak hazırlanmaktadır.

Talaşlı imalata ilgi duyan ve bu konudaki gelişmeleri takip etmek isteyen firmalarımızı sempozyumumuzda görmekten memnuniyet duyacağımızı ifade etmek isterim. Bu sempozyumların en önemli amaçlarından biride endüstri ile akademi arasında köprü rolü üstlenmesidir. Böylece, talaşlı imalat süreçlerinin ve endüstriyel uygulamalarının daha iyi anlaşılması ve bu konudaki bilginin ileri düzeye taşınması mümkün olabilecektir. Bilgiyi uygulamaya ve nihayetinde faydaya dönüştürmenin yolu endüstri ile akademinin işbirliği yapması ile mümkündür. Bu bağlamda UTİS talaşlı imalat sektörünün ve bu alanda çalışma yapan akademisyen ve araştırmacılarımızın en önemli ortak platformlarından biridir.

Siz değerli akademisyen ve talaşlı imalat endüstrilerinin değerli temsilcileri ile 3-5 Kasım 2016 tarihlerinde İstanbul’da buluşmak dileğiyle,

UTİS Sempozyumu Düzenleme Kurulu Başkanı
Doç. Dr. Yusuf KAYNAK


SEMPOZYUM KONULARI

Talaş Kaldırma Süreçlerinin Analitik ve Numerik Modellemeleri
Talaş Kaldırma Mekaniği ve Dinamiği
Proses Kararlılık Analizleri
Talaş Kaldırmada Kuvvetler Kuvvetler
Yüksek Performanslı İşleme
Talaş Kaldırmada Zeki İmalat Uygulamaları
Talaşlı İmalat Süreçlerinde En İyileme Uygulamaları
İşlenmesi Zor Malzemelerin Talaşlı İmalat Süreçleri
Kriyojenik Talaşlı İmalat
Talaşlı İmalatta Soğutucu ve Yağlayıcılar
Yüzey Bütünlüğü ( Kalıntı Gerilmeler, Mikroyapı, Mikrosertlik, vb)
Takım Durumu İzleme
CAD/CAM Uygulamaları
Kesici Takım Teknolojileri
Kesici Takım Tasarımı ve İmalatı
Takım Aşınması ve Takım Ömrü
Kesici Takımlarda Kaplamalar
Taşlama ve Diğer Abrasif Yöntemler
Takım Tezgahları
Alışılmamış İmalat Yöntemleri TTakım Tezgahlarıakım Tezgahları

Sempozyum Kapsamına Girebilecek Diğer Konular

http://www.utis2016.org/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.