5. ULUSLARARASI SPOR BİLİMLERİ ÖĞRENCİ KONGRESİ

5th INTERNATIONAL SPORT SCIENCES CONGRESS FOR STUDENTS
(10 Mayıs – 12 Mayıs 2012 )
Değerli katılımcıların dikkatine! Kongre programında belirtilen oturumların yapılacağı salonlar (Bodrum salonu, Marmaris salonu, Fethiye salonu, Milas salonu, Köyceğiz salonu) Muğla Üniversitesi (Kötekli Kampüsü Merkez – Muğla) Atatürk Kültür Merkezi’ndedir.

Kongre katılımcılarına sağlanan konaklama ve ulaşım imkanları için “Konaklama – Ulaşım” sekmesini kullanabilirsiniz.

***Değerli katılımcıların dikkatine! Bildiri kabul yazılarına web sitesinden ulaşamayan yazarlara ilgili yazıları mail atılmıştır. Aksi durumda kongre mail adresinden (ogrencikongresi@mu.edu.tr) kongre sekreterliği ile irtibata geçiniz. Kongre Sekreteryası

***Değerli katılımcıların dikkatine! “Kongre Bildiri Takip Listesi”nden bildirilerinizi kontrol edebilir, bildiri kabul mektuplarınızı yine aynı listeden bildiri numaranıza (örn; BES01) tıklayarak temin edebilirsiniz.

*Kongrede çalışmaları kabul olan adaylar sunumlarını yapacakları gün, saat ve salonu “Kongre Programı”ndan öğrenebilirler.

*Değerli spor bilimciler, kongreye bildiri gönderimi sona ermiştir. Kongreye bildiri yollayarak destek olan tüm yazarlara teşekkür ederiz. Kongreye bildiri yollayan yazarlara hakemlerden dönecek değerlendirmeler sonucunda yollanması planlanan kabul – ret yazılarınızı yukarıdaki ilan ile duyurulduğu şekilde temin edebilirsiniz.

Değerli Spor Bilimciler,

Spor Bilimleri Derneği ve Muğla Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu işbirliği ile düzenlenen 5.Uluslararası Spor Bilimleri Öğrenci Kongresi 10-12 Mayıs 2012 tarihleri arasında “Mavi ile Yeşilin Kucaklaştığı Şehir” Muğla’da

Spor Bilimleri Derneği ile Muğla Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan kongrenin teması “Spor Bilimine Genç Bakış”tır. Kongre “Beden Eğitimi ve Spor ile ilişkili alanlarda lisans ve lisansüstü çalışma yapan öğrencilerin akademik gelişmelerine katkıda bulunmak, aralarındaki iletişim/etkileşimi geliştirmek ve disiplinler arası işbirliğinin yaygınlaşmasına destek olmak” amacıyla düzenlenmektedir. Ayrıca, genç spor bilimcilere bilimsel bakışın yanı sıra sosyal etkinlik deneyimi fırsatı verecektir.

Sporun toplumsal, kültürel ve bireysel işlevi göz önüne alındığında spor bilimlerinde mevcut bilimsel bilgi ve teknolojinin sürekli yenilenmesi ve toplumun farklı beklentilerine cevap vermesi için güncelliğini koruması gerekmektedir.

İhtiyaç duyulan bu yeniliklere öncülük etmek adına düzenlediğimiz kongreye tüm spor bilimcilerini davet etmekten mutluluk duyarız.

Doç. Dr. Adnan ÇEVİK
Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü

KONU BAŞLIKLARI
Beden Eğitimi Ve Spor Öğretimi
Sporda Psiko Sosyal Alanlar
Spor Yönetimi
Spor Sağlık
Hareket ve Antrenman
Rekreasyon