4007 Tübitak 4. Uluslararası Mersin Bilim Şenliği

4007 Bilim Şenlikleri Destekleme Programı, bilim iletişiminin sağlanması, bilimsel bilginin geniş toplum kitlelerine ulaştırılması ve bilim-teknoloji arasındaki etkileşimin kavratılması için sergi, sahne şovları, gösteri, atölye/laboratuvar çalışmaları, tematik bilim oyunları, yarışmalar, söyleşiler vb. etkinlikler yoluyla katılımcıların temel bilimsel olguları fark etmelerinin sağlanması, merak duygularının, araştırma, sorgulama ve öğrenme isteklerinin tetiklenmesini amaçlar.

Üniversitemiz ve paydaş kurumlar işbirliğinde bilim iletişiminin sağlanması, bilimsel bilginin geniş toplum kitlelerine ulaştırılması ve bilim ve teknoloji arasındaki etkileşimin kavratılması, doğa, bilim ve teknolojiye ilgili konularda farkındalık oluşturulması, bilimsel bilgiyi topluma eğlenceli ve anlaşılır bir şekilde kavratılması ve toplumun her kesiminden her yaş grubundan kitlelerin katılımının sağlanması temel amaçlarıyla “4. Uluslararası Mersin Bilim Şenliği” düzenlemesine yönelik çalışmalar yürütülmektedir.

Dış İlişkiler Şube Müdürlüğü tarafından TÜBİTAK (4007) Bilim Şenlikleri Destekleme Programı ve Horizon 2020 Marie Curie Actions Researchers’ Night proje çağrılarına proje hazırlanmasına yönelik çalışmalar kapsamında Üniversitemiz personelinden atölye çalışmaları, tematik oyunlar, yarışmalar, söyleşiler, seminer, sunum, konuşma, spor etkinleri, sanat faaliyetleri ve gösteriler, astronomi etkinlikleri (Gözlem Etkinlikleri) vb. alanlarda etkinlik düzenlemek isteyenler başvurularını yapabilirler.

4. Uluslararası Mersin Bilim Şenliği
Başvuru Formları
Atölye Başvuru Formu
Atölye Görevlisi Başvuru Formu
Sergi Başvuru Formu
Gönüllü Çalışan Başvuru Formu

başvuruları için: http://www.merscin.org

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin