36. Ulusal Kongresi Solunum

Değerli Meslektaşlarımız,

Uzmanlık alanımızın en köklü derneği olan Türkiye Solunum Araştırmaları Derneği (TÜSAD) 36. Ulusal Kongresi Solunum 2014’ü 15-19 Ekim tarihlerinde sizlerden gelen olumlu geri bildirimler nedeni ile yine Çeşme Sheraton Otel’de gerçekleştirecektir.

Organizasyon komitesi olarak sizleri SOLUNUM 2014’e davet etme şansının bize verilmiş olmasından dolayı büyük onur ve mutluluk duymaktayız. Derneğimizin bir önceki kongresi SOLUNUM 2013’ün sona erdiği gün itibarı ile yeni kongre hazırlık çalışmalarına hızla başlamış bulunmaktayız. Amacımız her alanda rekorlara imza atan SOLUNUM 2013’ün başarısını yakalamak hatta TÜSAD kongrelerinin her geçen yıl yükselen çıtasını bu yıl daha da yukarılara taşıyabilmektir. Bu amaçla bir önceki kongrenin geri bildirimlerini, düzenlediğimiz yeni anketin sonuçlarını dikkate alarak ve sizlerin tüm isteklerinizi önemseyerek çalışmalarımıza devam etmekteyiz.

Kongre bilimsel programı üzerindeki çalışmalarımızı TÜSAD çalışma grupları ve koordinasyon kurullarının yürütme kurulları ile birlikte sürdürmekteyiz. Çalışma grupları ve koordinasyon kurulları başkanlarından oluşan bilimsel komitemiz ile ilk toplantımızı gerçekleştirdik ve SOLUNUM 2014 bilimsel programının ana çatısını oluşturduk.

Sizlerin kongreye daha iyi konsantre olabilmenizi ve en yüksek düzeyde yararlanmanızı sağlamak amacı ile bilimsel programı dört paralel salonu aşmayacak şekilde planlamaktayız. Bilimsel programı oluştururken bu yıl da hem sahada çalışan uzman hekimlerin klinik pratiklerinde kullanabilecekleri güncel bilgilere ulaşmalarına, hem de akademik düzeyi yüksek güncel bilgilerin ele alınmasına dikkat etmekteyiz. Ayrıca integre bir bakış açısı ile daha fazla yarar sağlayacağını düşündüğümüz multidisipliner oturumlara ve sizlerden aldığımız geri bildirimler ve anket sonuçları doğrultusunda bilgi güncelleme, interaktif olgu sunumları, radyoloji olguları ve karşıt görüş oturumlarına daha ağırlıklı olarak yer vermeyi hedeflemekteyiz. İlk kez geçen sene programa alınan ve sahadaki meslektaşlarımızın ilginç veya sorunlu olgularını, konusunda deneyimli hocalarımız ile tartışma fırsatı buldukları “Olgu Konseyi” oturumlarına bu yıl da devam etmeyi düşünmekteyiz. Yine kongremizin ilk gününde, ihtiyaç olduğunu ve günlük pratiğinizde işe yarayacağını düşündüğümüz konularda kurslar düzenlemeyi ve bu kursları kongre paketine dahil etmeyi planlamaktayız.

Daha önceki yıllarda olduğu gibi SOLUNUM 2014’de de kongremize gönderilen sözlü ve poster bildirileri arasından seçilecek en iyi bilimsel çalışmalara teşvik ödülleri ve bildirisi olduğu halde sponsor bulamayan belirli sayıda meslektaşımıza kongre katılım bursu verilecektir. Çok değerli çalışmalarınızı bu yıl da SOLUNUM kongresinde meslektaşlarınızla paylaşmanızı ve geçen sene ulaşılan rekor bildiri sayısını sizlerin desteği ile aşmayı diliyoruz.

Zengin bilimsel programın yanı sıra yine zengin ama abartısız ve nitelikli bir sosyal program hazırlığı içerisinde olduğumuzu da hatırlatmak isteriz.

Sizleri branşımızda yaşanan yenilikleri alanında en deneyimli yerli ve yabancı meslektaşlarımızla gözden geçirerek tartışmak, kendi bilimsel çalışmalarınızı paylaşmak ve birlikte keyifli günler geçirmek amacıyla 15-19 Ekim 2014 tarihinde yapılacak olan SOLUNUM 2014’e Çeşme’ye bekliyoruz.

Saygılarımızla,

 

Meral Gülhan
Kongre Başkanı
Mukadder Çalıkoğlu
Bilimsel Komite Başkanı
Filiz Koşar
TÜSAD Başkanı

Kongre Tarihi ve Yeri
TÜSAD 36. Ulusal Kongresi – SOLUNUM 2014, 15-19 Ekim 2014 tarihlerinde Sheraton Otel – Çeşme’de gerçekleştirilecektir.

Kongre Dili
Kongre resmi dili Türkçe’dir. Eş zamanlı Türkçe – İngilizce / İngilizce – Türkçe çeviri yapılacaktır. İngilizce olarak gönderilecek bildiriler değerlendirmeye alınmayacaktır.

Kongre İnternet Adresi
www.solunum.org.tr/solunum2014

Kongre İletişim Adresi
[email protected]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.