34. Ulusal Yöneylem Araştırması ve Endüstri Mühendisliği Kongresi

34. Ulusal Yöneylem Araştırması ve Endüstri Mühendisliği Kongresi’ni (YAEM 2014) 25 – 27 Haziran 2014 tarihlerinde Bursa’da Uludağ Üniversitesi’nin Görükle Yerleşkesi’nde düzenleyeceğiz.
Bilindiği üzere YAEM Kongreleri, Türkiye’de sayıları 70’i geçen Endüstri Mühendisliği bölümlerinin sürdürdükleri eğitim, araştırma ve topluma hizmet faaliyetlerinin paylaşıldığı en önemli platform olma özelliğini taşımaktadır.
Bu seneki kongrenin ana temasını
“Sürdürülebilir üretkenlik ve ekonomik üstünlük için üniversite-sanayi sarmalında Ar-Ge’nin önemi”
olarak belirledik.
Son yıllarda bu alanda hızla artan bilimsel yayınları üreten bilim insanlarımızın YAEM kongrelerinde kendilerini göstererek, bildiri sunumu ve panellerin yanı sıra sanayi proje yarışmalarında da yer almalarını ve YAEM 2014’ü desteklemelerini bekliyoruz. Özellikle sanayi kuruluşlarımızın yürüttüğü Ar-Ge kapsamındaki Endüstri Mühendisliği uygulamalarının sunulduğu özel oturumların ve sanayi kuruluşlarına yön veren alanında uzman, uluslararası nitelikte değerli konuşmacıların konferansa zenginlik katacağına inanıyoruz. Ayrıca YAEM 2014’ün İngilizce dilinde düzenlenecek özel oturumlarla uluslararası katılımcılara da açık olduğunu belirtmek isteriz.
Son yıllarda otomotiv ve makine imalat sektörlerinde büyük bir dinamizm gösteren, sanayinin kalbi konumundaki Bursa’nın, YAEM 2014’e ev sahipliği yapacak olmasının Yöneylem Araştırması ve Endüstri Mühendisliği’ne gönül veren bilim insanlarına, öğrencilere, iş ve sanayi dünyasına heyecan vereceğini düşünüyoruz. Doğası, tarihi ve kültürel mirası ile turizm alanında da önemli gelişmeler gösteren Bursa ilimiz, kongre kapsamında hazırlayacağımız etkinliklerle katılımcılara unutamayacakları Bursa anıları yaşatacağımıza dair söz vermemizi kolaylaştırıyor.
Uludağ Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü olarak, YAEM 2014’ün iz bırakacak bir kongre olması konusunda duyduğumuz istek ve heyecanla sizleri “Yeşil Şehir” Bursa’ya davet ediyoruz.
Prof. Dr. Erdal EMEL
Kongre Başkanı

http://www.yaem2014.org/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.