3. Kutup Şenliği

Kutup Şenliği, 1 Aralık 2023 tarihinde Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü’nde düzenlenecek bir etkinliktir. Şenlik, TÜBİTAK MAM Kutup Araştırmaları Enstitüsü tarafından organize edilmektedir.

Şenlik, kutup bilimleri alanındaki araştırmaları ve çalışmaları kutlamak, kutup bilimleri hakkında farkındalık yaratmak ve kutup bilimlerine ilgiyi artırmak amacıyla düzenlenmektedir. Şenlikte, kutup bilimleri alanındaki araştırmacılar, akademisyenler ve öğrenciler bir araya gelecek ve kutup bilimleri ile ilgili bilgi ve deneyimlerini paylaşacaklardır.

Şenlik; ilkokul, ortaokul, lise, üniversite öğrencileri ve öğretmenlerin yanı sıra her yaştan katılımcıya açık olup, ücretsizdir.

3.Kutup Şenliği’ne katılım ücretsizdir. Katılımcılar, şenlik web sitesinden kayıt yaptırabilirler.

Kutup Şenliği’nin önemi:

Kutup Şenliği, Türkiye’de kutup bilimleri alanındaki farkındalığı artırma ve kutup bilimlerine ilgiyi geliştirme açısından önemli bir etkinliktir. Şenlik, kutup bilimleri alanındaki araştırmacılar, akademisyenler ve öğrencilerin bir araya gelmesini ve bilgi ve deneyimlerini paylaşmasını sağlayacaktır. Bu da kutup bilimleri alanındaki çalışmaların daha da gelişmesine katkıda bulunacaktır.

Editör
Editörhttp://www.bilimsenligi.com/
Türkiye Eğitim Kampüsü - İlkokul ortaokul lise üniversite eğitim etkinlikleri duyuruları.