29. Ulusal Kimya Kongresi

Kimya Kongresi
Kimya Kongresi

29. Ulusal Kimya Kongresi

Değerli Meslektaşlarım,

Düzenleme komitesi adına sizleri 10-14 Eylül 2017 tarihleri arasında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Yerleşkesi’nde gerçekleştirilecek olan 29. Ulusal Kimya Kongresi’ne davet etmekten mutluluk duyuyorum.

Kongre programı davetli konuşmalar, sözlü sunumlar ve poster oturumlarından oluşacaktır. Bunlara ek olarak, düzenleyeceğimiz bu kongrede ilk defa “hızlı sunum” oturumu gerçekleştirilecektir. Hızlı sunum oturumu, kongre süresince bilimsel kurul tarafından seçilen posterlerin genç yazarlarına çalışmalarını sözlü olarak da sunma olanağı sağlamak amacıyla programa dâhil edilmiştir.

29. Ulusal Kimya Kongresi aynı zamanda ülkemizdeki ilk temalı ulusal kimya kongresi olma özelliğini de taşımaktadır. Temamız “Kimyanın Geleceği, Geleceğin Kimyası” olarak belirlenmiştir. Bu temayı seçme amacımız, kimya biliminin tüm dallarını içeren bu kongre kapsamında, Türkiye’nin kimya alanında önde gelen ülkeler arasında yerini alabilmesi için somut hedefler oluşturmak ve hepimizin ortak kaygısı olan Türkiye’de kimya bilimi ve eğitiminin geleceğini tartışmaya açmaktır.

ODTÜ doğasının en güzel olduğu zamanlardan biri olan Eylül ayında düzenlenecek kongremize, geniş kapsamlı bilimsel programın yanı sıra, kültürel ve sosyal etkinlikler de zenginlik katacaktır.

Kongre ile ilgili tüm genel bilgilere web sitemizden ulaşabilirsiniz. Sözlü ve poster sunumlarınızın özetlerini internet sitemizde yer alan çevrimiçi kayıt sistemini kullanarak, 3 Şubat 2017 tarihinden itibaren yüklemeye başlayabilirsiniz.

Kongre ile ilgili sorularınızı [email protected] adresine iletebilirsiniz.

Kongremize katkı ve katılımınız için hepinize şimdiden teşekkür ederim.

Yenilik ve bilim ile dolu 29. Ulusal Kimya Kongresi’nde görüşmek üzere.

Sevgi ve saygılarımla,

Prof. Dr. Cihangir Tanyeli
29. Ulusal Kimya Kongresi
Düzenleme Komitesi Başkanı

Bilimsel Konu Başlıkları
Kataliz Bilimi ve Teknolojisi
Hesaplamalı Kimya
Endüstriyel Kimya
Kimyasal Analiz
Kimyasal Sentez
Yaşam Bilimleri
Malzeme Bilimi
Yüzey Kimyası
Çevre Kimyası
Enerji ve Yakıt

http://www.kimya2017.com/tr/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin