20. Ergen Günleri Kongresi

20.Ergen Günleri
Davet Mektubu

Değerli Meslektaşlarımız,

Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları alanındaki önemli buluşmalarımızdan biri olan Ergen Günleri’nin yirmincisi 12-14 Kasım 2015 tarihleri arasında Malatya’da düzenlenecektir. Toplantımız Türkiye Çocuk ve Genç Psikiyatrisi Derneği Ergen Komisyonu ve İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı işbirliği ile gerçekleştirilecektir.
Bu yılki temamızı “Zor Yaşam Koşulları ve Ergen Ruh Sağlığı” olarak belirledik. Ergen olmak; çocukluk döneminin coşkulu sevincini ve masumiyetini geride bırakarak büyümenin gerçekliği ve sorumlulukları ile yüzleşmektir. Hem günümüzdeki dönemin doğası, hem de 21. yüzyılın kaotik ve şiddet sarmalı nedeniyle ergenin kimlik kazanım sürecine zorlu yaşam koşulları içinde varkalım mücadelesi de eklenmiştir. Buna rağmen başa çıkma becerileri ve dayanıklılığı aynı hızda gelişmemiştir. Geleceği de önemli derecede etkileyecek olan bu zorlu duruma karşı bilimin yapabileceği katkıları bu toplantıda birlikte ele almayı amaçlıyoruz.
Bu toplantımızda da öncekilerde olduğu gibi poster bildirileri kabul edilecek ve en iyi poster ödülü verilecektir.
Kasım’da Malatya’da sizlerle birlikte olmak dileği ile…

Saygılarımızla,

Prof. Dr. Füsun ÇUHADAROĞLU ÇETİN                                                                           Doç. Dr. Özlem ÖZCAN
            Sempozyum Eş Başkanı                                                                                   Sempozyum Eş Başkanı
Türkiye Çocuk ve Genç Psikiyatrisi Derneği                                                                      İnönü Üniv. Tıp Fak.
            Ergen Komisyonu Başkanı                                                Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları A.D. Başkanı

BİLGİLER
TARİH 12-14 Kasım 2015
Toplantı Dili Türkçe
Yer İnönü Üniv. Kongre ve Kültür Merkezi / Malatya

POSTER ÖDÜLÜ

En İyi Poster Ödülü İçin Başvuru Koşulları:
· Sadece araştırma yazıları ve önemli bilimsel katkı sağlayacak olgu serisi çalışmaları değerlendirmeye alınacak ve en iyi makaleye 1000 TL ödül verilecektir.
· Yazıların tam metninin özet, amaç, yöntem, bulgular ve sonuç başlıklarında hazırlanması, şekil ve tabloların metnin içine, kaynakların metnin sonuna yerleştirilmeleri gerekmektedir.
· Çalışmaya katkısı olan tüm yazarların ad ve adresleri ve çalıştıkları yerler belirtilmelidir.
· Ödül alan başvurunun yazarları bu yazıyı bir makale olarak Çocuk ve Gençlik Ruh Sağlığı Dergisi’ne yayınlanmak üzere göndermeyi garanti etmiş olurlar.

http://www.ergengunleri.com/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.