2. Yarının Eğitimi Zirvesi

Yarının Eğitimi

İçinde bulunduğumuz dünyanın hızla değişiyor olması, kendisiyle birlikte bilgiyi de bilgiye ulaşılabilirliği de hızla değiştiriyor ve her bilginin kendi çağının ihtiyacı olduğunu kanıtlıyor bizlere. Yarının Eğitimi Zirvesi olarak, eğitim reformunun sürekliliğine ve ülkelerin gelişmişlik seviyesinin insana yatırım yapmaktan geçtiğine inanıyoruz.
Hedefimiz; eğitimi okul binalarından çıkarıp kamusal alanın her yerinde ulaşılabilir ve içselleştirebilir hale getirmek, bütün bunları kurgularken eğitim sisteminin geçmişini konuşmak yerine yarının dünyasını keşfedebilmesi açısından kişiye hayatı boyunca öğrenmesi gerekliliğinin bilincini aşılamak.

Küreselleşen ve hemen hemen her şeyin anlamının değiştiği gezegenimizde; ülkeler arası eğitim modellerini konuşmayı, farklı yaklaşımlar ile fikirlere açık olmayı ve bu modellerin sosyo-kültürel ve ekonomik anlamda uygulanabilirliğini konuşmak adına her yıl Yarının Eğitimi Zirvesi’nde buluşuyoruz. Bu yıl zirvemize Acıbadem Okulları isim sponsoru olmuştur ve Acıbadem Okulları Yarının Eğitimi Zirvesi adıyla çalışmalarımızı yürüteceğiz.

2017’de ilkini gerçekleştirdiğimiz zirvemizin konuk ülkesi olan Finlandiya’dan; Finlandiya Eski Eğitim Bakanı Krista Kiuru ve Finlandiya Büyükelçisi Müsteşarı Jussi Soini katılım gösterdi. Beraberinde yarının eğitimine dair söz sahibi olan diğer isimler; İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci, Türkiye Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Dr. Yusuf Tekin, Psikiyatrist Prof. Dr. Kemal Sayar, Doç. Dr. Yasemin Allsop, MEF Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erhan Erkut, Khan Academy Türkiye Direktörü Alp Köksal, Klinik Psikolog Dr. Mehmet Dinç, Oxford ve İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan.

2018 yılında ikincisini gerçekleştireceğimiz Acıbadem Okulları Yarının Eğitim Zirvesi’nde Güney Kore konuk ülke olarak yer alacaktır. Güney Kore Eğitim Bakanına ve Güney Kore’nin önde gelen üniversitelerinin eğitim fakültesi dekanlarına zirvemize katılım göstermeleri için davetlerimizi ulaştırdık. Sizleri de aramızda görmeyi ve yarının bizleri bekleyen eğitim modelleri hakkında konuşmayı istiyoruz.

17 Kasım 2018 – Cumartesi
Yıldız Teknik Üniversitesi – İstanbul

ZİRVEDE NELER KONUŞULACAK?

Yarınların Eğitimini konuşmak üzere ikinci kez buluşuyoruz.

– Eğitimdeki en son gelişmeler, trendler ve eğitim yaklaşımları ele alınacak,
– Güney Kore eğitim modeli tüm yönleriyle incelenecek,
– Güney Kore’nin eğitimini şekillendirmiş olan saygın eğitimcilerle bir araya gelinecek,
– Güney Kore’nin okul öncesi eğitiminden, yükseköğrenimine kadar tüm kademelerde nasıl bir yol izlendiği masaya yatırılacak,
– Küreselleşmenin getirdiği fırsatlar ve eğitim için anlamı tartışılacak,
– Dijitalleşmenin getirdiği fırsatlar ve eğitim için anlamı konuşulacak,
– Eğitim yöntemleri repertuarımıza yepyeni teknik ve yöntemler ekleyeceğiz

Daha birçok konuyu birlikte konuşmak için sizi de Acıbadem Okulları 2. Yarının Eğitimi Zirvesi’nde görmek istiyoruz.

Ana Sayfa

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin