17. Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Kongresi

17. Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Kongresi 2-4 Haziran 2016 tarihinde Atatürk Üniversitesi Rektörlüğü ev sahipliğinde Erzurum’da düzenlenecektir.

Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü, Türkiye’deki diğer Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümleriyle istişare etmiş ve kongrenin ana teması “Emeğin Değeri” üst başlığında belirlenmiştir.

Belirlenen bu temanın, anabilim dalları çerçevesinde alt başlıklara bölünerek, Türkiye’de çalışma hayatında emeğin değerinin kongrede tartışılması planlanmaktadır.

Bu kapsamda; Çalışma Ekonomisi, Endüstri İlişkileri, Çalışma Psikolojisi, İnsan Kaynakları Yönetimi, Çalışma Sosyolojisi, Sosyal Politika, İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku anabilim dallarına yönelik çalışmaların emeğin değeri bakış açısıyla ele alınması beklenmektedir. Çalışmaların, işgücü piyasalarına yönelik gelişim seyri, mevcut durumu ve genişleme kapasitesini yerel ve/veya uluslararası düzeyde karşılaştırmalı olarak ele alması, kongrede hedeflenen amaçlara ulaşımı kolaylaştıracaktır. Bu sayede teorik ve uygulamalı olarak çalışma hayatımızı, iktisadi, sosyolojik, psikolojik ve hukuki boyutlarla inceleme, yeni politika ve öneriler geliştirme imkânına ulaşılacaktır.
17. Ulusal Çalışma Ekonomisi ve Endüstri ilişkileri Kongresi, Türk-İş Konfederasyonu ortaklığında yapılmaktadır. Kongreye, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ve Müsteşarı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı ve Müsteşarı, Erzurum Valisi, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı ve ilçe belediye başkanları, komşu il ve ilçelerin vali, kaymakam, büyükşehir belediye başkanı ve belediye başkanları, Türk-İş Konfederasyonuna bağlı Sendikaların Şube Başkanları, Erzurum ve komşu illerin SGK, İş-Kur, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürleri, iş adamları, öğretim üye ve elemanları ile diğer misafirler davet edilecektir.

Ana Tema: EMEĞİN DEĞERİ

Üst Konu Başlıkları
– Emeğin Değeri ve Sendikalar
– Emeğin Değeri ve İnsan Kaynakları Yönetimi
– Endüstri İlişkileri
– Çalışma Ekonomisi
– Çalışma Psikolojisi
– Çalışma Sosyolojisi
– İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku
– İş Sağlığı ve Güvenliği
– Sosyal Politika
– İşgücü Piyasası

E-mail: [email protected]

http://ceeik2016.atauni.edu.tr/index.html

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.