16. Ulusal PDR Öğrencileri Kongresi

PDR Öğrencileri

Sevgili PDR Öğrencileri ve Akademisyenleri
16. Ulusal PDR Öğrencileri Kongresi’nde Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Öğrenci Topluluğu ve öğretim elemanları olarak, sizleri üniversitemizde ağırlamaktan mutluluk duyacağız. Üniversitemiz PDR anabilim dalı lisans programı 2000 yılında eğitim öğretime başlamıştır ve bu yıl 15. dönem mezunlarını verecektir. Anabilim Dalı’nda lisans eğitimi yanında yüksek lisans programı da bulunmaktadır.

Üniversitemiz yerleşkesinin bulunduğu Bolu; Abant-Gölcük-Yedigöller-Bolu dağı-Köroğlu dağları-kaplıca merkezleri gibi doğal güzellikleri ile tanınmaktadır. Aynı zamanda, Ankara-İstanbul arasındaki konumu ile başkente ve büyükşehirlere ulaşım kolaylıkları bulunmaktadır.

Türkiye’de ilk kez vakıf destekli devlet üniversitesi statüsü ile 1992’de kurulan Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi, hayırsever merhum İzzet Baysal’ın birçok eseri yanında kendi ifadesi ile ‘en önemli eserim’ olarak nitelendirdiği eserlerindendir. Üniversitenin kuruluşu aşamasında ve daha sonraki yapılanmasında bu destek ile üniversitemiz hızlı bir ivme ile gelişmiş ve güçlenmiştir.

Üniversitemiz Gölköy Kampüsü, Bolu’nun doğal güzelliklerinin yansımasıyla, ormanlık bir alanda, yanı başında Gölköy gölü, kongre merkezleri, sosyal tesisleri, aktivite merkezleri, yurt ve yemekhane gibi olanaklarla donanmıştır.
Kongre hazırlığının; iyi bir ekip çalışması, zaman ve enerji gerektirdiği bilinciyle 16. Ulusal PDR Öğrencileri Kongresinin ev sahipliğini üstlendik. Bu motivasyonla yarınların; alan çalışanları, uzmanları, akademisyenleri ve karar alıcıları olacak olan PDR öğrencilerinin, mesleki gelişimlerini destekleyecek, alandaki bilimsel çalışmalara katkı sağlayacak olan kongremizin hazırlıklarına başladık ve sizlere iyi bir kongre deneyimi yaşatmak için çaba gösteriyoruz.

Son söz olarak; sizleri Köroğlu’nun ‘Benden selam olsun Bolu beyine’ sözüyle iyi yöndeki gelişmeler için çalışma, emek harcama mücadelesi ve kararlılığı ile selamlamak, merhum İzzet Baysal’ın en kıymetli eseriyle tanıştırmak ve aynı zamanda bilimsel, sosyal ve sanatsal paylaşımlar yapmak amacıyla Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’ne bekliyoruz.

Saygılarımızla…
Düzenleme Kurulu

KAPSAM
– Okul psikolojik danışmanlığı

– Psikolojik danışma uygulaması ve süpervizyonu

– Psikolojik danışman eğitiminde akreditasyon

– Rehberlik ve araştırma merkezi

– Okul PDR hizmetleri

– Kariyer psikolojik danışmanlığı

– Aile psikolojik danışmanlığı

– Rehabilitasyon psikolojik danışmanlığı

– Bağımlılık psikolojik danışmanlığı

– Ruh sağlığı psikolojik danışmanlığı

1-2-3 Ağustos 2019
http://o-pdrkongre2019.org/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin