16. Ulusal Genel Tıp Öğrenci Kongresi

Gülhane Bilim ve Araştırma Topluluğu (GÜBAT) olarak kuruluşumuzdan bugüne bilim dünyasındaki  yeni gelişmeleri eskilerin deneyimleriyle harmanlayarak meslektaşlarımızla paylaşmanın hekimliğimize ve bilim insanı kimliğimize katkısının her zaman farkında olduk.  Bu amaçla yıllardır birçok farklı faaliyet düzenledik; hala da faaliyetlerimizi günümüz koşullarına göre revize ederek ve çeşitlendirerek düzenlemekteyiz.

Her yıl düzenlediğimiz “Ulusal Tıp Öğrenci Kongresi” de bütün faaliyetlerimiz içerisinde önemli bir yere sahip.  GÜBAT ailesi olarak “vaktin” ne kadar kıymetli olduğunu bilerek öncelikle siz meslektaşlarımıza ve kendimize zamanımızı bir an bile boş geçirmeyeceğimiz bir kongre programı hazırlıyoruz. Sene içerisinde de hem sizlerin hem de kendi öğrencilerimizin yaptığı bilimsel çalışmaların ürünlerini ve edindikleri bilimsel bilgi birikimlerini kongremizde paylaşmak için gün sayıyoruz.

Bizler sadece kendi bakış açımızın; bilimsel çalışmalar, bilimsel bilgi edinimi, tedavi yöntemleri, hastaya yaklaşım gibi bizleri ilgilendiren konularda yeterli olmadığını biliyoruz. Sizlerin de edindiği bilgileri ve deneyimleri ortak bir paydada buluşturmak istiyoruz. Bilimsel programımızda paylaşacağımız bilgilerle şimdinin tıp fakültesi öğrencileri -geleceğin akademisyenleri- bizler için altyapı sağlayacak bilgiler ve deneyimler elde etmemizi sağlayacaktır.

Bu amaçla sahneyi sunum yapana bırakıyor kendini özgürce ifade etmesine olanak tanıyoruz. Dinleyicilerin de aynı özgürlükte sorularını sorarak bilimsel bir tartışma ortamı sağlıyoruz. Bilimin ancak böyle özgür platformlarda gelişebileceğine inanıyoruz.

Kongremizde; biz geleceğin hekimlerinin ve bilim insanlarının gelecekteki dostluklarını şimdiden temellendirmesi için hepimizin yoğun bilimsel programdan sonra beraberce güzel vakit geçirebileceği bir sosyal program da hazırlıyoruz.

Beraber elde edebileceğimiz bir bilginin bile gelecekte mesleği insan hayatı olacak bizler için önemini biliyor; “bir bilgi, bir hayat” mottomuzla sizleri her sene düzenlediğimiz kongremizin bu sene 24-26 Nisan 2015 tarihinde 16. sına davet ediyoruz.

Kongremize geldiğinizde bizleri yine her seneki misafirperverliğinden bir şey kaybetmemiş, sizinle paylaşacağımız bilgilerimizi daha da artırmış olarak bulacaksınız.

Gülhane’nin sıcak dostluğuyla harmanlanmış, yeni bilimsel bilgilerle donatılmış 16. Ulusal Öğrenci Tıp Kongresi’ nde buluşmak dileğiyle…

Tüm meslektaşlarımıza sevgi ve saygılarımızla…

GÜBAT Ailesi

İletişim:

 

KONGRE SEKRETERİ

Stj.Dr. Okan DALAK

[email protected]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

9 + 5 =