13. Uluslararası Korozyon Sempozyumu

375 (European Federation of Corrosion) Uluslararası Korozyon Sempozyumu KORSEM, her iki yılda bir Türkiye Korozyon Derneği ile bir Türk üniversitesinin organize ettiği Sempozyumlar serisinin 13. si olup, 15-17 Ekim 2014 tarihlerinde Elazığ-Fırat Üniversitesi Kongre merkezinde Teknoloji Fakültesi, Metalürji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü ve Türkiye Korozyon Derneği ile birlikte düzenlenmektedir.
Korozyon Sempozyumlarının amacı, korozyon ve korozyon kontrolü alanındaki en son teorik, deneysel ve ticari gelişmelerin paylaşılarak etkin bir şekilde tartışıldığı bir platform oluşturmaktır.
13. Uluslararası Korozyon Sempozyumunda önceki toplantılardan farklı olarak insan sağlığı açısından korozyonun önemini ve hayatın her alanında karşımıza çıkan bir problem olduğunu vurgulamak için biyomalzemelerin korozyonu konusunda bir oturum düzenlenmesine karar verilmiştir. Zira insan vücudunda kullanılan metalik malzemelerin biyouyumlulukları malzemenin korozyon direnciyle direk ilgilidir. Ayrıca ilk defa bu sempozyumda; öncelikle ülkemiz ve sanayileşen tüm ülkeler için gündem teşkil eden İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda korozyonun sebep olduğu tehlikelere dikkat çekmek amaçlanmıştır.
13. Uluslararası Korozyon Sempozyumu ile korozyonun mühendislik uygulamalarında sebep olduğu problemlere dikkat çekmek, korozyonu azaltmak için geliştirilen yeni tekniklerin ve mühendislik çözümlerinin daha iyi anlaşılmasını teşvik etmek amaçlanmaktadır. 13. Uluslararası Korozyon Sempozyumu düzenleme kurulu korozyon konularında dünyaca ünlü akademisyenleri, araştırmacı ve uygulamacı mühendis ve teknisyenleri ve aynı zamanda farklı korozyon konularında aktif olarak çalışanları sempozyuma çekmek için her türlü gayreti göstermektedir. Sözlü ve poster sunumlara ayrılmış oturumlara ilave olarak korozyonun tanınması, ölçülmesi, izlenmesi ve önlenmesi için kullanılan çeşitli cihaz üreticilerini ve kullanıcılarını bir araya getirmek için bir de sergi planlanmıştır. Sergiye katılacaklar kendi ürünlerini tanıtıcı sözlü ve/veya poster sunum hazırlaması için teşvik edilmektedir.

Başlıklar

– Atmosferik Korozyon

– Biomalzemelerde Korozyon

– Çelik ve Beton Yapılarda Korozyon

– Deniz Korozyonu

– Elektrokimyasal Deney Yöntemleri

– Endüstriyel Çevrelerde Korozyon

– Enerji Sistemlerinde Korozyon

– Gerilmeli Korozyon Çatlağı& Hidrojen Gevrekleşmesi

– Hafif Metallerde Korozyon

– Isıl İşlem ve Korozyon

– İleri Metallerde Korozyon

– İş Sağlığı ve Güvenliğinde Korozyon

– Kaplamalar, Yüzey Koruma ve Analitik Teknikler

– Katodik Koruma

– Korozyon Inhibitörleri

– Korozyon İzleme ve Modelleme

– Lokalize Korozyon

– Nükleer Endüstride Korozyon Problemleri ve Korunma Yöntemleri

– Pasif Filmler

– Paslanmaz Çeliklerin Korozyonu

– Malzemenin Korozyon Yönünden Sağlamlık ve Ömür Belirleme Kriterleri

– Doğal Gaz ve Ham Petrol Boru Hatlarında Korozyon

Iletisim
Sempozyum Sekreteri: Nurettin CEK
e-Posta: [email protected]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.