Yeşil Bayrak Ödül Töreni Ankara

Yeşil Bayrak Ödül Töreni Ankara

Sürdürülebilir bir çevre için erken yaşta çevre bilinci oluşturulmasını amaçlayan uluslararası Eko-Okullar Programı kapsamında “Yeşil Bayrak Ödülü” almaya hak kazanan okullarımız CerModern Sanatlar Merkezi’nde (Ankara) düzenlenen törenle ödüllerine kavuştular.

Ödül törenine; Vakfımız Genel Müdürü Murat Yiğitol, Eko-Okullar Ulusal Koordinatör Asistanları Çiğdem Tunalı ve Merve Çoban ile Türkiye’nin dört bir yanından Yeşil Bayraklarını almak için gelen 100’den fazla koordinatör öğretmen, öğrenci, idareci ve veli katılmıştır.

2017-2018 eğitim-öğretim yılında 369 Eko-Okulumuz Yeşil Bayrak ödülüne hak kazanmış olup, önceki yıl ödülü devam etmekte olan okullarla beraber toplam Yeşil Bayraklı okul sayımız 728’e ulaşmıştır. Bu sayı, okullarımızın Eko-Okullar Programı’na verdiği önemi ve Program’ın başarısını göstermektedir.

Eko-Okullar Programı 1995 yılından buyana ülkemizde Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) koordinasyonunda uygulanmakta olup ortaokullar, ilkokullar ile okul öncesi eğitim kurumları tarafından yürütülmekte, Program kapsamında yapılan farklı çalışmalarla çocuklarda çevre bilinci oluşturulması amaçlanmaktadır. Uluslararası alanda 67 ülkede uygulanmakta olan Eko-Okullar Programı, 2017-2018 eğitim-öğretim yılı sonunda ülkemizde 1096 okulda (anaokulu, ilkokul ve ortaokul) uygulanmaktadır. Eko-Okullar Programı kapsamında, çevre konusunda yaptıkları çalışmalarında başarılı olan okullara, 2 yıl süreli Yeşil Bayrak Ödülü verilmektedir. Bu ödül aynı zamanda ilgili okulun çevreye duyarlı bir okul olduğunu gösteren uluslararası bir eko-etikettir.

İki yıl boyunca özveri ile çalışıp daha güzel, yeşil ve yaşanabilir bir Dünya için çaba sarf eden tüm öğretmen, öğrenci ve idarecilerimize teşekkür eder, Yeşil Bayraklarının her zaman dalgalanmasını dileriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.