Uluslararası Türk Dünyası Araştırmaları Sempozyumu

Değerli Bilim İnsanları,

9-11 Kasım tarihleri arasında Termalin, Mermerin, Lezzetin ve Zaferin başkenti Afyonkarahisar’da düzenleyeceğimiz sempozyumumuzda sizleri aramızda görmekten büyük onur duyacağız.

Anadolu’nun kavşak noktasında yer alan Afyonkarahisar, Hititlerden Osmanlılara kadar geçen sürede binlerce yıllık medeniyetlerin kültür ve sanatını yansıtan arkeolojik kalıntılarıyla, asırlık yapılarıyla, milyonlarca yılda oluşmuş mağaralarıyla, termal zenginlik ve tabiat güzellikleriyle mutlaka görülmesi gereken önemli bir medeniyet merkezidir.

UTDAS (Uluslararası Türk Dünyası Araştırmaları Sempozyumu) adı altında düzenleyeceğimiz Sempozyumumuzda, kadim şehir Afyonkarahisar’da Türk Dünyası başta olmak üzere bütün bilim insanlarını buluşturmayı hedeflemekteyiz. Dört ana başlık altında düzenleyeceğimiz sempozyumumuz, Türk dünyasındaki bilim insanlarının araştırma ve çalışmalarını tanıtıp tartışabilecekleri ilmi bir ortam oluşturacaktır.

Birçok ülkeden bilim insanı tarafından desteklenen ve katılma talepleri tarafımıza iletilen Sempozyumumuz aşağıdaki dört tematik başlık altında gerçekleştirilecektir:

Türk Dünyası Fen ve Mühendislik Bilimleri Araştırmaları
Türk Dünyası Sağlık Bilimleri Araştırmaları
Türk Dünyası İktisadi ve İdari Bilimler Araştırmaları
Türk Dünyası Sosyal Bilimler Araştırmaları

Biz inanıyoruz ki UTDAS Türk Kültürüne ve bilim dünyasına büyük katkı sağlayacaktır.

Afyonkarahisar’da buluşmak dileğiyle…