Uluslararası Eğitimde İyi Uygulamalar ve Yenilikler Konferansı

Uluslararası Eğitimde İyi Uygulamalar ve Yenilikler Konferansı

26-28 Ekim 2015 tarihlerinde düzenlenecek olan Uluslararası Eğitimde İyi Uygulamalar ve Yenilikler Konferansı’nın amacı; üreten ve yaratıcı eğitimcilerin en iyi uygulamalarını meslektaşlarıyla paylaşmasını sağlayacak bir platform yaratmaktır. Konferans öğretmenlerin, öğretmen adaylarının, lisansüstü öğrenim gören öğrenciler, akademisyenler ve eğitim sürecinde yer alan tüm paydaşların ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanmış, kendi ortamlarında kullanabilecekleri en iyi eğitim uygulamalarına ve yeniliklere yer vermeyi hedeflemektedir.

Uluslararası Eğitimde İyi Uygulamalar ve Yenilikler Konferansı kapsamında, eğitim ile ilgili farklı konularda yapılan çalışmalara yer verilecektir. Konferans bünyesinde sunulacak olan iyi eğitim uygulamaları dört grupta toplanmaktadır:

Umut vaat eden uygulamalar:Veri toplama aşamasında olan ve kuramsal bilginin yanı sıra uygulamanın nasıl yapıldığı hakkında detaylı bilgi veren çalışmalar.

Geçerliliği sağlanmış uygulamalar: Belirli bir eğitim ortamında gerçekleştirilmiş ve olumlu sonuçlar elde edilmiş uygulamaların anlatıldığı deneysel/yarı deneysel nicel, nitel ya da karışık desenli çalışmalar.

Örnek uygulamalar:Farklı eğitim ortamlarında aynı ya da benzer sonuçlar veren uygulamalara yer veren örnek eğitim çalışmaları.

Yenilikçi uygulamalar:Alt yapı projeleri, girişimci yaklaşımlar, sürdürülebilirlik ve kalkınma çalışmaları, patent ve özgün çalışmalar.

Uluslararası Eğitimde İyi Uygulamalar ve Yenilikler Konferansı ayrıca iki önemli organizasyona ev sahipliği yapacaktır:

Üstün Yeteneklilerin ve Üstün Zekalılar ın Eğitimi Çalıştayı: Konferans kapsamında, “Üstün Yeteneklilerin ve Üstün Zekalıların Eğitimi” konulu, yurt içinden ve yurt dışından uzmanların katılımıyla gerçekleşecek olan bir çalıştay gerçekleştirilecektir.

Doktora Kampı (29-30 Ekim 2015): Doktora kampının amacı; genç araştırmacılarının çalışmalarını sunmalarını ve diğer doktora öğrencileriyle görüş alışverişinde bulunmalarını sağlamak ve ulusal ve uluslararası düzeyde alanında uzman araştırmacılarla görüşme imkânı sağlamaktır. Doktora kampına, konferans bilim kurulu tarafından belirlenecek olan 20 genç araştırmacı katılacaktır.

Önemli Tarihler
Özet gönderimi için son gün 30 Haziran 2015
Kabul edilen bildirilerin ilanı 10 Temmuz 2015
Konferans kayıt son gün 20 Temmuz 2015
Konferans programının ilanı 15 Eylül 2015
Konferans tarihleri 26-28 Ekim 2015
Doktora Kampı 29-30 Ekim 2015

Konferans Ana Konuları

Uluslararası Eğitimde İyi Uygulamalar ve Yenilikler Konferansı kapsamında, eğitim ile ilgili farklı konularda yapılan çalışmalara yer verilecektir. Konferans çalışmalarına şemsiye oluşturacak temel konu ve alanlar şunlardır:

· Sınıf Yönetimi
· Psikolojik Danışma ve Rehberlik
· Öğretmen Eğitimi
· Ölçme ve Değerlendirme
· Yabancı Dil Öğretimi
· Özel Eğitim
· Teknoloji Entegrasyonu
· Teknolojik-Pedagojik Alan Bilgisi
· Eğitimde Materyal Tasarımı
· Eğitimde Sürdürülebilirlik
· Araştırma-Sorgulamaya Dayalı Öğrenme
· Sosyo-Bilimsel Konular
· Argümantasyona Dayalı Öğrenme
· Bilimin Doğası
· 21.yüzyıl Becerileri için Eğitim
· Eğitimde Liderlik
· Okul Geliştirme
· Etkili Okullar
· Kariyer Bilinci

Üstün Yeteneklilerin ve Üstün Zekalıların Eğitimi Çalıştayı

Konferans kapsamında, “Üstün Yeteneklilerin ve Üstün Zekalıların Eğitimi” konulu, yurt içinden ve yurt dışından uzmanların katılımıyla gerçekleşecek olan bir çalıştay gerçekleştirilecektir.

İletişim
İletişim için: [email protected]

http://www.inoved.org/Default.aspx

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.