TÜBİTAK Matematik Yılı Özel Çağrısı Açıldı!

TÜBİTAK Matematik
TÜBİTAK Matematik Yılı Özel Çağrısı

Milli Eğitim Bakanlığı ve TÜBİTAK arasında 28/03/2022 tarihinde imzalanan “Eğitimde İş Birliği Protokolü” kapsamında matematik temalı özel çağrıya çıkılmasına karar verilmiştir. Bilim ve Toplum Destekleme Programları Matematik Yılı Özel Çağrısı; matematiksel bilginin toplum ile buluşturulmasını, matematik okuryazarlığının arttırılmasını ve yaygınlaştırılmasını, matematik bilgisinin mümkün olduğunca görselleştirilerek etkileşimli uygulamalarla anlaşılır bir biçimde kazandırılmasını ve katılımcıların bilimsel olguları fark etmelerini sağlayarak, merak duygularının, araştırma, sorgulama, soyutlama, analiz etme, ilişki kurma, modelleme ve öğrenme isteklerinin teşvik edilmesini amaçlar.

Bilim ve Toplum Destekleme Programları Matematik Yılı Özel Çağrısı; okul öncesi, ilkokul, ortaokul, lise ve dengi okul, ön lisans, lisans ve lisansüstü öğrencileri, öğretmenler ve bilim merkezleri çalışanlarının en az birinden oluşan hedef kitlesine yönelik matematik başlığı altında belirtilen alanlarda olmak üzere; hedef kitlenin bilimsel konuları, kavramları ve süreçleri gözlem ve uygulamalarla kavrayabilmesine imkân sağlayan ve belirli bir program dâhilinde gerçekleştirilen faaliyetleri kapsar. Projenin katılımcıları aynı çağrı döneminde benzer temalı bir 4004 ve/veya 4005 projesinde katılımcı olarak yer almamış kişilerden oluşturulur. Projede hedef kitle olarak yer alacak toplam katılımcı sayısı en az 24 olmalıdır. Reşit olmayan katılımcıların velilerinden imzalı muvafakatname alınması gerekmektedir.

NEREYE VE NASIL BAŞVURULABİLİR?

Programa başvurular;

· http://bilimtoplum-pbs.tubitak.gov.tr adresinden yapılacaktır.

· ARBİS bilgileri ile giriş yapılarak E-imza aracılığı ile yapılacaktır.

· Başvurular 22.08.2022 – 30.09.2022 tarihleri arasında yapılacaktır. Başvurunun tamamlanması için gerekli imzaların elektronik ortamda (e-imza) tamamlanması gerekmektedir. Başvuruya ait tüm belgeler başvuru sistemine yüklenilecek olup, basılı kopya gönderilmesi gereken herhangi bir evrak bulunmamaktadır.

Başvuru aşamasında aşağıdaki görevlerde bulunan kişilerin E-imza almış olmaları gerekmektedir:

· Proje yürütücüsü

· Projenin Yürütüldüğü kurum / kuruluş üst düzey yetkilisi

· Uzman personel

· Katılımcı kurum / kuruluş üst düzey yetkilisi

· Diğer hak sahipleri

Bilim ve Toplum Destekleme Programları Matematik Yılı Özel Çağrısı:

Çağrı Metni
Proje Önerisi Formu
Değerlendirme Süreci
Değerlendirme Kriterleri

 

– 18 yaşını doldurmamış katılımcılar için alınması gereken muvafakatname örneği için tıklayın.
– Proje Başvuru Sistemi (PBS) ile ilgili bilgilendirme sunumu için tıklayın.
– E-İmza Başvurusu için tıklayınız.
– E-imza ile ilgili sorunlarınız için: [email protected]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

fourteen − three =