‘’TRAKYA ÜNİVERSİTESİ ÖĞRETİM ÜYELERİ SİLİVRİLİ ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU’’

Trakya üniversitesi fen fakültesi biyoloji bölümü öğretim üyeleri, ‘’Bilim Söyleşileri’’ kapsamında Silivri Beyciler Mukaddes Sönmez Ortaokulunda söyleşi gerçekleştirdi.

Trakya üniversitesi fen fakültesi biyoloji bölümü öğretim üyeleri, Silivri Beyciler Mukaddes Sönmez Ortaokulu Konferans Salonunda öğrencilerle bir araya gelerek, Popüler Bilim konularında söyleşi gerçekleştirdi. Program 10:30’da açılış konuşmaları ile başladı.Gelen misafirlere okul tanıtım videosu izletildi.Ardından söz panel başkanı olarak Trakya üniversitesi fen fakültesi biyoloji bölümü bölüm başkan yardımcısı ve Hidrobiyoloji anabilim dalı başkanı Prof.Dr.Belgin ELİPEK’e bırakıldı.Prof.Dr.Belgin ELİPEK ‘’Küresel İklim Değişikliği ve Suyun Önemi’’, botanik anabilim dalı başkanı Prof.Dr.Çiler KARTAL ‘’Bitkilerin Renkli Dünyası’’, hidrobiyoloji anabilim dalından Doç.Dr.Utku GÜNER ‘‘’Bilim Nedir?’’, genel biyoloji anabilim dalından Doç.Dr.Burhan ŞEN  ‘’Uzay ve Biz:Uluslararası Uzay İstasyonu’’ve zooloji anabilim dalından Doktor Öğretim Üyesi Mustafa KAYA ‘’Trakya’nın Önemli Kuş Alanları,Gala Gölü Milli Parkı,İğneada Longoz Milli Parkı’’adlı konularda bilgi verdi. Sunumların sonunda öğrencilerle soru-cevap yapıldı.

Silivri İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet AY ‘’Bugün ilçemizdeki öğrenciler ile Trakya üniversitesinin değerli bilim insanları bir araya geldi.Öğrencilerimiz ve bizler için unutulmaz bir söyleşi oldu.Değerli hocalarımız Prof.Dr.Belgin ELİPEK,Prof.Dr.Çiler KARTAL,Doç.Dr.Utku GÜNER,Doç.Dr.Burhan ŞEN, Doktor Öğretim Üyesi Mustafa KAYA ‘ya ve  bu programda emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunarım.’’ dedi.

Okul müdürü Mustafa ELİBOL ‘’ Okulumuzda gerçekleştirdiğimiz geniş kapsamlı bir programla doğayı, canlıları, evreni ilgilendiren konular hakkında yeni bilgiler öğrendik. Bilimsel söyleşi programımıza konuşmacı olarak katılan Prof.Dr.Belgin ELİPEK,Prof.Dr.Çiler KARTAL,Doç.Dr.Utku GÜNER,Doç.Dr.Burhan ŞEN, Doktor Öğretim Üyesi Mustafa KAYA  sunumları ile öğrencilerimizin bilim dünyasına kazandırmak amacıyla bugün büyük bir adım attık.Bizleri kırmayarak okulumuza teşrif eden hocalarımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunarız. Bu konferansın gerçekleşmesinde emeği geçen herkese, özellikle Trakya üniversitesi Fen fakültesi biyoloji bölümü bölüm başkanı Prof.Dr.Yılmaz ÇAMLITEPE’ye,Silivri Belediyesi ve Silivri İlçe milli eğitim müdürlüğüne ve okul –aile birliği başkanlarıma ve üyelerimize ayrıca teşekkürlerimi sunarım.’’ Dedi.

Etkinliğe Trakya üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi dekanı Prof. Dr. Ayhan GENÇLER,Silivri İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet AY, Tarımsal Üretim ve Araştırma Merkezi Sorumlusu Gözde Göçmen ,okul müdürleri ve diğer okullardan öğrenciler katıldı.

Programın sonunda Silivri İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Ay ve okul müdürü Mustafa ELİBOL teşekkür konuşmalarını gerçekleştirerek öğretim elemanlarına plaket ve çiçek takdim etti.Öğrencilerin hazırlamış olduğu ebru çalışması ise Biyoloji bölümü başkanlığına hediye edildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.