‘’Supporting Gender Equality ‘’adlı eTwinning projesinin öğretmenleri online seminer ile yabancı proje ortaklarına kültürümüzü tanıtıyorlar.

eTwinning projesi

Şehit Murat Kocatürk Anadolu İmam Hatip Lisesi Kimya Öğretmeni Nevin Güvendik koordinatörlüğünde yürütülen uluslararası eTwinning projesi olan ”Supporting Gender Equality” (Cinsiyet Eşitliğini Destekleme) adlı projenin 6. webinarı,(online semineri) yapıldı.

Bu proje ile öğrenciler gelecek yaşantılarını kolaylaştıracak aktiviteler öğrenmektedirler. 2018-2019 Eğitim ve Öğretim yılının başından itibaren öğrenciler hep birlikte anlamlı çalışmalar sürdürmektedirler. Bu çalışmalar proje ortağı rehber öğretmenlerinin uzun çalışmalar sonucu oluşturdukları çalışmalardır. Örneğin örgü örme,dikiş dikme,tamirat yapma,yemek yapma gibi gelecek yaşantılarını kolaylaştıracak etkinliklerdir.

Yapılan 6. seminerde çağımızın ihtiyaçlarına cevap verecek yeni ortak aktiviteler tasarlamışlardır. Seminere Gürcistan ‘dan LEPL Khashuri Ilia Chavchavadze Public School İngilizce öğretmeni Nana Gelashvili, Tunus ‘tan School Ibn Khaldoun Fizik öğretmeni Thouraya Azizi, İstanbul-Avcılar Suleyman Nazif Anadolu Lisesi ingilizce öğretmeni Seda Barış Bıyık, Manisa Salihli Bilim ve Sanat Merkezi felsefe öğretmeni Muhammed Kırdar, Samsun Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ingilizce öğretmeni Filiz Gökçe Zengin, Ankara Yeni mahalle Gazi Anadolu Lisesi ingilizce öğretmeni Nesrin Çetinkaya, Amasya Sabuncuoğlu Şerefeddin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ingilizce öğretmeni Yasemin Süren Özgür, Kırklareli TOBB Sosyal Bilimler Lisesi kimya öğretmeni Nuray Arpacı, İstanbul-Beylikdüzü Vali Muammer Güler Sosyal Bilimler Lisesi ingilizce öğretmeni Özkan Akdugan, İstanbul-Avcılar Şehit Murat Kocatürk Anadolu İmam Hatip kimya öğretmeni Nevin Güvendik katılımlarını gösterdiler.

Bu seminer ile ülkemizdeki ve Avrupa ‘daki farklı okullar biraraya gelmiştir. Aynı yaş grubundan farklı kültürlerdeki öğrenciler aynı aktiviteleri uygulayarak farklılıklar ortaya koyulmuş ve herkes birbirine birşeyler katmıştır. Yıl sonuna kadar çalışmalar sürdürülecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.