Şuhut Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi eTwinning PsikoMedya Projesi

Şuhut Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri PsikoMedya isimli eTwinning projesinde 4 aylık süre boyunca “Psikolojik Sağlamlık” ile ilgili birçok etkinlik gerçekleştirdi.

Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık hizmetlerinin ana hedeflerinden olan “Psikolojik Sağlamlık” ve 21. yüzyıl becerileri bu projede bir araya geliyor.

Projede öğrencilerin liderliğinde  “Güvenli İnternet Kullanımı Gençlik Paneli”, “Ortak hikaye yazma etkinliği”, “Psikomedya 2021 takvimi”, “Psikolojik Sağlamlık Sözlüğü”, “Karma Okul takımlarla çalışmalar” yapılmıştır.Öğrenciler,psikolojik sağlamlıkla ilgili farkındalık kazandırmak ve bu şekilde insanlara faydalı olmak adına birçok bilgilendirici afiş, online oyun, röportaj, video vb. içerik üretilmiştir.Öğrenciler teknolojyi faydalı çalışmalar için kullanmaya teşvik edilmiştir. Proje kapsamında öğrencilere hitap etmek üzere 3 Klinik Psikolog ve  bir eTwinner davet edilmiştir.

Projemiz “Uluslararası Projeden Uygulamaya Eğitim Sempozyumu”nda (UPUES 2021) sunulmak üzere hakem heyetince uygun görülmüş, sempozyumda sunulmuştur.

                                                                                                             Şuhut Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerini “PsikoMedya” projesindeki başarılı çalışmalarından dolayı kutluyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

3 × 5 =