“SPORTS AGAINST BULLYING” İsimli eTwinning Projesinde Sona Gelindi

Adsiz tasarim 1 1 1             Okul, çocukların öğrendikleri ve kendilerini olmak istedikleri birine dönüştürdükleri bir yerdir. Ancak bazen okul, akran zorbalığı nedeniyle öğrenciler için bir savaş alanı veya hayatta kalma yeri olabilmektedir.Dünyanın her yerinde topluluklar çocuklar, gençler ve yetişkinler arasındaki şiddeti önlemek için birçok program yürütmektedir. Okul zorbalığı yeni bir şey değildir, ancak psikologlar bunu önlemenin yeni yollarını bulmaktadırlar. 

          Okulumuz Erenköy Zeki Altındağ Ortaokulu’nun yürütmekte olduğu “Using Sports For Preventing Peer Bullying” isimli Erasmus+ projemizle paralel olarak yürüttüğümüz bu projemizde amacımız gençler arasında şiddet ve zorbalığa karşı farkındalık yaratmaktır.

           Okulumuz İngilizce Öğretmeni Dilek Ünlü tarafından yürütülen bu projede öğrencilerimiz akran zorbalığı ile ilgili kavramlardan yola çıkarak, akran zorbalığının türleri, sebepleri, kurtulma yöntemleri ile ilgili konularda kendi tasarlayıp oluşturdukları infografiklerle, broşürlerle, oyunlarla,  kısa hikayelerle farkındalık oluşturacak çalışmalar yürütmüşlerdir.