Paramı Yönetebiliyorum Çiftçiler için Finansal Okuryazarlık Eğitmen Eğitimi Ege ve Güneydoğu Bölgeleri

Paramı Yönetebiliyorum Çiftçiler için Finansal Okuryazarlık Eğitmen Eğitimi Ege ve Güneydoğu Bölgeleri

Sen de çiftçilerin finansal okuryazarlıklarının geliştirilmesi konusunda gönüllü eğitmen olmak istiyorsan Ege Bölgesi için 15-18 Şubat 2018, Güneydoğu Anadolu Bölgesi için 22-25 Şubat 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek eğitmen eğitimlerine başvuru yapabilirsin.

Paramı Yönetebiliyorum Projesi “Çiftçiler için Finansal Okuryazarlık” müfredatına yönelik 15-18 ve 22-25 Şubat 2018 tarihlerinde düzenlenecek eğitmen eğitimleri kapsamında her eğitim için 25 kişilik kontenjan bulunmaktadır. Değerlendirmelerde cinsiyet dengesi, bölgesel dağılım, finansal okuryazarlık ve kırsal kalkınma konularına ilgi göz önünde bulundurulacaktır.

Sen de çiftçilerin finansal bilinçlenmesi konusunda gönüllü olmak istiyorsan hemen başvur.

Son Başvuru Tarihleri:

Ege Bölgesi – 7 Şubat 2018

Güneydoğu Anadolu Bölgesi -14 Şubat 2018

Eğitim İçeriği

TEMEL FİNANSAL OKURYAZARLIK PRENSİPLERİ
KİŞİSEL FİNANS YÖNETİMİ
HARCAMA KAYDI TUTMA
BİRİKİMLER
YATIRIMLAR
BORÇLAR
FİNANSAL HİZMET SAĞLAYICILAR
ONLİNE BANKACILIK
RİSKE KARŞI KORUNMA
Kimler Eğitmen Olabilir?

Üniversite öğrencileri (Ziraat Fakültesi öğrencileri ve kırsal kalkınmaya yönelik ders alan öğrenciler önceliklendirilecektir), kırsal kalkınma ilgili kuruluş çalışanları, kırsal kalkınma alanına ilgisi olan ve/veya gönüllü proje eğitmeni olma ve çiftçilerle çalışma motivasyonuna sahip olan 18 yaş ve üzeri bireylerin eğitmen eğitimine başvurmasını bekliyoruz.

Eğitmenlerin Sorumlulukları Nelerdir?

Gönüllü eğitmenlerden proje ekibiyle iş birliği içerisinde çalışarak aldıkları eğitmen eğitimi doğrultusunda yerel eğitimler vermeleri ve bir yıllık dönemde en az 150 çiftçiye ulaşmaları ve eğitimlerini raporlamaları beklenmektedir. Ayrıca yaşadığı ilde projenin eğitim dışı faaliyetlerinin yürütülmesi ve projenin savunuculuğunu yapması beklenmektedir.

Eğitmen Eğitimi Detayları Nelerdir?

Eğitmen eğitimlerini Ege Bölgesi için 15-18 Şubat 2018, Güneydoğu Anadolu Bölgesi için 22-25 Şubat 2018 tarihleri arasında gerçekleştireceğiz. Katılımcılarının konaklama, yeme içme ve ulaşım masrafları tarafımızdan karşılanacaktır. Otel ve eğitim programı seçilen katılımcılara iletilecektir.

Proje Hakkında

Gençlerin, sağlıklı bir finansal gelecek oluşturabilmeleri konusunda bilinçlendirilerek, sürdürülebilir kalkınmaya katkıda bulunmalarını hedefleyen “Paramı Yönetebiliyorum” projesi, Türkiye’de ilk kez finansal bilinç alanında kamu, özel sektör ve sivil toplumu bir araya getirdi. Proje Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP), Habitat Derneği, Visa Europe Türkiye ve üye bankalarının katılımıyla geliştirilerek, 2009 yılının Aralık ayında hayata geçirildi.

Türkiye’de ilk kez finansal okuryazarlık konusunda kamu, sivil toplum ve özel sektörün bir araya geldiği “Paramı Yönetebiliyorum” projesi, Türkiye’de bireyler için, kişisel mali kaynaklarını bütçelemelerine ve finans hizmetlerini doğru kullanmalarına destek olacak bir eğitim olanağı sunmayı amaçlamaktadır.

Proje hakkında detaylı bilgiye paramiyonetebiliyorum.net adresinden ulaşabilirsiniz. Eğitmen eğitimi sürecine dair her türlü sorunuzu py@habitatdernegi.org adresine iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.