Muğla’da Üniversite Öğrencilerine Burs Veren Kurum ve Kuruluşlar

üniversite bursu
üniversitelilere burs

Muğla’da üniversite öğrencilerine burs veren kurum ve kuruluşlar şunlardır:

 • Kamu kurumları:
  • Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK)
  • Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi
 • Vakıflar:
  • Sıtkı Koçman Vakfı
  • Ağaç Eğitim Vakfı
  • Akdeniz Kıyı Vakfı
  • ASPAT Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı
  • Eğitim Geriatri Ekolojik Tarım Turizm Vakfı (EGET Vakfı)
  • Fethiye Eğitim Kültür ve Araştırma Vakfı
 • Dernekler:
  • Muğla Eğitime Katkı Derneği
  • Muğla Şehit ve Gazi Çocukları Derneği
  • Muğla Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği
  • Muğla Ticaret ve Sanayi Odası
  • Muğla Ticaret Borsası

Bu kurum ve kuruluşlar, maddi durumu yetersiz öğrencilere karşılıksız burslar vermektedir. Burs miktarları ve başvuru koşulları kurum ve kuruluşlara göre değişiklik göstermektedir.

KYK Bursları

KYK bursları, Türkiye’deki tüm üniversitelerde öğrenim gören öğrencilere verilen karşılıksız burslardır. Burs miktarı, öğrencilerin öğrenim gördükleri yıla ve eğitim aldıkları bölüme göre değişiklik göstermektedir. 2023-2024 eğitim öğretim yılı için ön lisans öğrencileri için aylık burs miktarı 850 TL, lisans öğrencileri için 1.700 TL, yüksek lisans öğrencileri için 2.550 TL ve doktora öğrencileri için 3.400 TL’dir.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bursları

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, üniversite öğrencilerine çeşitli burslar vermektedir. Bu burslar, başarı bursu, maddi destek bursu, engelli öğrenci bursu, sporcu bursu, şehit ve gazi çocuğu bursu gibi kategorilere ayrılmaktadır.

Vakıf Bursları

Türkiye’de çok sayıda vakıf, üniversite öğrencilerine burs vermektedir. Bu vakıflar, burs miktarları, başvuru koşulları ve burs alma süresi gibi konularda farklılıklar göstermektedir.

Dernekler

Muğla’da faaliyet gösteren bazı dernekler de üniversite öğrencilerine burs vermektedir. Bu dernekler, burs miktarları, başvuru koşulları ve burs alma süresi gibi konularda farklılıklar göstermektedir.

Muğla’da üniversite öğrencilerine burs veren kurum ve kuruluşlara, ilgili kurumların web sitelerinden veya sosyal medya hesaplarından ulaşılabilir.

Muğla’da üniversite öğrencilerine burs veren bazı vakıflar ve dernekler hakkında daha fazla bilgi aşağıda verilmiştir:

Sıtkı Koçman Vakfı

Muğla’da faaliyet gösteren Sıtkı Koçman Vakfı, maddi durumu yetersiz öğrencilere karşılıksız burs vermektedir. Burslar, ön lisans, lisans ve yüksek lisans öğrencilerine verilmektedir. Burs miktarı, öğrencilerin öğrenim gördükleri yıla ve eğitim aldıkları bölüme göre değişiklik göstermektedir.

Ağaç Eğitim Vakfı

Muğla’da faaliyet gösteren Ağaç Eğitim Vakfı, maddi durumu yetersiz öğrencilere karşılıksız burs vermektedir. Burslar, ön lisans, lisans ve yüksek lisans öğrencilerine verilmektedir. Burs miktarı, öğrencilerin öğrenim gördükleri yıla ve eğitim aldıkları bölüme göre değişiklik göstermektedir.

Akdeniz Kıyı Vakfı

Muğla’da faaliyet gösteren Akdeniz Kıyı Vakfı, maddi durumu yetersiz öğrencilere karşılıksız burs vermektedir. Burslar, ön lisans, lisans ve yüksek lisans öğrencilerine verilmektedir. Burs miktarı, öğrencilerin öğrenim gördükleri yıla ve eğitim aldıkları bölüme göre değişiklik göstermektedir.

ASPAT Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı

Muğla’da faaliyet gösteren ASPAT Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı, maddi durumu yetersiz öğrencilere karşılıksız burs vermektedir. Burslar, ön lisans, lisans ve yüksek lisans öğrencilerine verilmektedir. Burs miktarı, öğrencilerin öğrenim gördükleri yıla ve eğitim aldıkları bölüme göre değişiklik göstermektedir.

Eğitim Geriatri Ekolojik Tarım Turizm Vakfı (EGET Vakfı)

Muğla’da faaliyet gösteren Eğitim Geriatri Ekolojik Tarım Turizm Vakfı, maddi durumu yetersiz öğrencilere karşılıksız burs vermektedir. Burslar, ön lisans, lisans ve yüksek lisans öğrencilerine verilmektedir. Burs miktarı, öğrencilerin öğrenim gördükleri yıla ve eğitim aldıkları bölüme göre değişiklik göstermektedir.

Fethiye Eğitim Kültür ve Araştırma Vakfı

Muğla’nın Fethiye ilçesinde faaliyet gösteren Fethiye Eğitim Kültür ve Araştırma Vakfı, maddi durumu yetersiz öğrencilere karşılıksız burs vermektedir. Burslar, ön lisans, lisans ve yüksek lisans öğrencilerine verilmektedir.