Mindfulness (bilinçli farkındalık) Temelli Stres Azaltma Programı

Mindfulness (bilinçli farkındalık) bize her şeyi olduğu gibi görmemize ve kabul etmemize, ben’e dair acı veren meşguliyetimizi azaltmamıza, yaşamımızdaki anların zenginliğini deneyimlememize yardımcı olur.

Mindfulness uygulamalarını hayatınızın parçası haline getirmeniz için 5 neden:
Daha rahat bir zihin: Bazen zihnimizi sürekli olarak meşgul eden düşüncelerin bizi hiç bırakmayacağını düşünürüz. İşte o zamanlarda mindfulness düşüncelerinizi düzenlemenize ve onlara mesefa alabilmenize yardımcı olur.

Daha iyi odaklanma: Odağın yapılan işten sürekli olarak kayması ve zihnin bir çok yöne istemsizce yönelmesinin ne kadar korkutucu olduğunu bir düşünün. Meditasyon odaklanma yeteneğinizi arttırır.

Daha az stres: Yüksek stres düzeyinin birçok hastalığa neden olduğu ve var olan hastalıkların durumunu daha da kötüleştirdiği görüşünü destekleyen bir çok araştırma bulunmaktadır. Mindfulness stres seviyenizin azalmasına yardımcı olan önemli bir araçtır.

Acı yerine duygu ve durumları anlama: Acı hayatın bir parçasıdır ama bu durum acının hayatınızı yöneteceği anlamına gelmez. Mindfulness hem fiziksel hem de zihinsel acı ile olan ilişkinizi yeniden şekillendirmenize ve duygularınızı düzenlemenize olanak sağlar.

Daha iyi iletişim: Sevdiğiniz insanlarla beraberken boşlukta hissettiğiniz, konuşulanlar hakkında hiç bir fikrinizin olmadığı anlar yaşıyor musunuz? Mindfulness iletişim kurduğunuz insanlara tüm dikkatinizi vermenize yardımcı olur.

Mayıs 2018 MBSR Programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.