Mersin’in Mut ilçesinde eTwinning rüzgarı esiyor…

Kuruculuğunu Mut Cumhuriyet İlkokulu sınıf öğretmeni Nazik SABAH YILDIZ ile Mersin/Toroslar Necatibey İlkokulu sınıf öğretmeni Şerife UÇTU BULUTGENÇ’in üstlendiği bir eTwinning projesi: DENEDİM, DİNLEDİM, OYNADIM, ÖĞRENDİM .

Projemiz, Mersin/Toroslar Necatibey İlkokulu, Mut Cumhuriyet İlkokulu, Mut Şehit Ahmet Ersoy İlkokulu ve Mut Evren İlkokulu ile İspanya’dan FrancescPlaton i Sarti Okulu ve Almenar Okulu ortaklığında başlamıştır. 12 öğretmen ve 57 öğrenci ile sürdürülen projemizde sanatsal faaliyetler,deneyler,masallar,web2 araçları ve geri dönüşüm ile ilgili birbirinden ilginç faaliyetlere yer verilmiştir.

Projemiz ile öğrencilerimize; unutulmaya yüz tutmuş her bir masalımızın bir değer olduğunu benimsetmek, bu değerleri olumlu davranış olarak sergilemelerini sağlamak; atık malzemeleri kullanarak oyun ve oyuncak tasarlamak ve geri dönüşüme katkı sağlamak; zeka oyunları yardımıyla sorunun değil çözümün bir parçası olmalarını sağlamaktır. Ayrıca çocukların doğasında var olan, yaratıcılıklarını ön plana çıkaracak sanatsal ve bilimsel faaliyetler ile yeni çözümler üretmelerini sağlamak, dijital okuryazarlık becerilerini geliştirerek,web2 araçlarını etkin şekilde kullanıp disiplinler arası beceriler geliştirme hedeflerine ulaşmayı amaçlanmaktayız.

Ocak ayında başlayan projemiz Nisan ayında son bulacaktır.

Ekran Goruntusu 41 min Ekran Goruntusu 66 min  z.