KÖPRÜBAŞIN’DAN SANAT 19 MAYIS’A UZANDI

Köprübaşı Yavuz Selim Ortaokulu öğrencilerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı 100. Yıl dönümü etkinlikleri kapsamında hazırladığı karma sergi açılış töreni Manisa Büyükşehir Belediyesi Fatih Sergi Salonu’nda gerçekleşti. Açılışa Şehzadeler Kaymakamı Cemal Hüsnü Çaykara, İl Milli Eğitim Müdürümüz İsmail Çetin, Şehzadeler İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Ermiş, Yunusemre ilçe Milli Eğitim Müdürü Recep Şengül, daire amirleri, idareciler ve öğrenciler katıldı.

 

‘Gençlik ve Spor’ temalı sergide; Resim Öğretmeni Erol ÖKSÜN, Köprübaşı Yavuz Selim Ortaokulu öğrencilerinin ve daha önceden ilçede öğrenim görüp şu anda Manisa Güzel Sanatlar Lisesinde öğrenimlerine devam eden misafir katılımcı olarak 6 öğrencinin 70 tane farklı boyutlarda akrilik ve yağlı boya çalışması, 100 adet ebru, pastel boya, karakalem, ahşap yakma, seramik tasarım çalışmaları sergilendi.

 

Bir öğrencinin “Bayrak” isimli şiir okuma performanslı ile başlayan sergi 3 boyutlu rölyef çalışması ile birlikte 3 öğrencinin resimle bütünleşme çalışması ile devam etti.

 

Yıllardır Köprübaşında bir taş işler gibi, bir ağaç oymacılığı yapar gibi çocuklarımıza resim sanatını kazandırmasını, onların resim yeteneklerini geliştirmesi konusunda destek vermesini ve birçok öğrencisini ilimiz Güzel Sanatlar Lisesi’ne yönlendirmesini takdirle karşıladığını dile getiren İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Çetin “Öğretmenimizi ilçeye ziyaret ettiğimiz sırada bir okulun bodrum katında son derece güzel bir resim atölyesinde çalışırken gördük. İlçenin çocuklarına, gençlerine, öğrencilerine resim sanatı adına rehberlik ettiğini duyduk ve burada da gördüğünüz gibi çok güzel eserlerin oluşturulduğuna da şahit olduk. Arkadaşlarımızın bu çalışmalarını kamuoyunun görmesini sağlamak ve Manisa’da bu çalışmaları sanatseverlere arz etmek için sergi açılmasını düşündük. Bugün sonuçta sergimizi gerçekleştirdik. Arkadaşımızın başarısından dolayı kendisini ve öğrencilerini kutluyorum.” dedi.

Program sonunda İl Müdürümüz Sayın İsmail Çetin ve Şehzadeler Kaymakamı Sayın Cemal Hüsnü Çaykara’nın da eşlik ettiği bir öğrencinin talaş ile resim ortaya çıkarma çalışması gerçekleştirildi.

Küçük bir ilçede istenildiği takdirde nelerin yapılabileceğini gösterildiği sergi gezenlerden büyük takdir aldı.

http://manisa.meb.gov.tr/www/koprubasindan-sanat-19-mayisa-uzandi/icerik/5816