KEMALİYE ADNAN DEMİRTÜRK İLKOKULU PROJELERDE BAŞARIYA DOYMUYOR

Değerlerin kadar değerlisin

Trabzon Milli Eğitim Müdürlüğü ARGE birimi tarafından hayata geçirilen “Hayata Değer Kat Trabzon”  projesinde Kemaliye Adnan Demirtürk İlkokulu öğrencisi Eylül ALP il birincisi oldu.

“Değerlerin kadar değerlisin’’ sloganıyla yola çıkan Hayata Değer Kat Trabzon projesi ile  öğrencilere, unutulmaya yüz tutmuş değerlerimizi, kültürümüzü, gelenek ve göreneklerimizi hatırlatmak, öğretmek ve aşılamak amaçlandı.

Öğrenciler, “Kültürel Mekânlar, Toplumsal / Yönetimsel Ziyaretler, Yerel Kültür, Evde Yaşam, Tarih ve Değerlerimiz, Doğaya ve Hayvanlara Değer Ver, Okulunu Temsil İçin Bir Aktiviteye Katıl” başlıklarında önceden belirlenmiş aylık görevleri yerine getirip bunları sunum araçları ile sosyal medyada beğeniye sundular. Kemaliye Adnan Demirtürk İlkokulu öğrencisi Eylül Alp, tüm görevleri yerine getirerek 256 görev puanı, beğeni  ortalamasından da 100 puan alarak toplamda 356 puan ile birinciliği kazandı.

Yine aynı okuldan Tuana TURNA, Eymen İSLAM ve Belkıs Ela Sönmez sıralamada ilk on içinde yer aldılar.

Okul Müdürü Rahmi DURMUŞ, “ Bu yıl okulumuz adeta projeler okulu oldu. Proje Tabanlı öğrenme modelini benimseyerek öncelikle müdür yardımcımız Selçuk Kahyaoğlu başkanlığında okulumuzda proje ekibi oluşturduk. Bu ekibimizle eTwinning alanında 13 proje, HOPO Eğitimin Yıldızlarında 5 proje, Beslenme Dostu Okul, Yemekte Denge projeleri ile 19 öğrencimizin katılımıyla Hayata Değer Kat Trabzon projesini yürüttük. Ayrıca Trabzon ARGE ile  1 tane Erasmus Plus projesine başvurumuz oldu. Bu projelerde öğrencilerimiz aktif olarak görev aldı. Başta kendisiyle gurur duyduğumuz 4/A sınıfı öğrencimiz Eylül ALP olmak üzere katılım sağlayıp performans gösteren tüm öğrencilerimizi, okul  proje yönetim ekibimiz ile emeği geçen öğretmenlerimizi tebrik ediyorum.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

four × 5 =