Kazım Özer İlkokulu’nda “Kaynaşma ve Ötesi” eTwinning projesi çalışmaları, pandemi sürecinde de devam ediyor.

eTwinning projesi

Afyonkarahisar Kazım Özer İlkokulu 1-E Sınıfı öğrencileri ve sınıf öğretmeni Hakkı ELÇİ, pandemi surecinde “Kaynaşma ve Ötesi” eTwinning projesi çalışmalarına evlerinde velilerinin desteği ile devam ediyorlar.

Proje, özel eğitim gereksinimli bireylerin akranları ile sosyalleşmesi ve etkileşime geçmesi, empati kurabilmesini, birlikte çalışmalar yapmasını kapsamaktadır. Covid-19 dolayısıyla proje uzaktan çalışmalar ile devam etti.

Kasım ayında başlayan, özel eğitim ihtiyacı olan öğrencileri kapsayan ve yabancı ortakların da dahil olduğu proje kapsamında her ay belirlenen etkinlikler yapılıyor. Kasım ayından itibaren okulun kaynaştırma öğrencileri ile birlikte; kapı süsü tasarımı, sokak hayvanlarına kulübe yapımı, sebze ekimi gibi birlik beraberliği artıran etkinlikler yapan öğrenciler web2 araçlarını da kullanarak teknolojik anlamda da gelişimleri sağlandı.

Uzaktan eğitim sürecinde de yabancı ortaklar ile birlikte etkinliklere devam edilen projede, aileleri ile birlikte çoraptan bebek yapan öğrencilerin el becerilerinin gelişimi amaçlandı. Proje ortakları ile belirlenen 3 taş oyununu öğretildikten sonra öğrenciler aile katılımı le oynadılar. Dışarı çıkma izni olduğu günlerde ise öğrenciler ile uçurtma etkinliği yapıldı. Aile katılımı ile çocuklar uçurtmalarını keyifle uçurdular.

Öğrenciler, “Kaynaşma ve Ötesi” eTwinning projesi sayesinde farklı şehirlerden ve ülkelerden öğrenci ve öğretmenleri tanıma ve birlikte etkinlik yapma fırsatı buldular.