Ana SayfaTübitak 4004 4005 4006 4007 4008 2237Kaşifler Mavinin Yeşilin İzinde ll

Kaşifler Mavinin Yeşilin İzinde ll

TÜBİTAK tarafından desteklenen, İstanbul Bahçelievler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa HAYEF ve Bahçelievler Belediyesi işbirliğinde İstanbul’da düzenlenecek “Kaşifler Mavinin Yeşilin İzinde ll” projesine üstün yetenekli 7. sınıf öğrencilerinin başvuruları kabul edilmektedir.

Projemizde özel yetenekli öğrencilerin su ve orman ekosisteminin yapısını, su ve orman kaynaklarının çevre ve insan açısından önemini kavrayarak su ve ormana yönelik çevresel sorunları öğrenmeleri ve bu sorunlara çözüm bulmaları, su ve ormanın sanata, edebiyata, kültürümüze yansımalarını fark etmeleri, su ve ormandan esinlenerek sanatsal çalışmalar gerçekleştirmeleri amaçlanmaktadır.

TÜBİTAK 4004 Doğa ve Bilim Okulları Destekleme Programı tarafından desteklenen projemizin ilki Bahçelievler İTO Bilim ve Sanat Merkezi tarafından hazırlanarak, İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi, Bahçelievler Belediyesi, Esenyurt Bilim ve Sanat Merkezi ,Su Vakfı ve Bağcılar Belediyesi ile işbirliğinde gerçekleştirilmiştir.

Projemizin ikincisi İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi tarafından hazırlanmış ve TÜBİTAK tarafından desteklenmiştir. Proje, Bahçelievler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bahçelievler Belediyesi işbirliğinde gerçekleştirilecektir.

Detaylı bilgiye www.mavininveyesilinizinde.com adresinden ulaşılabilir.

Editör
Editörhttp://www.bilimsenligi.com/
Türkiye Eğitim Kampüsü - İlkokul ortaokul lise üniversite eğitim etkinlikleri duyuruları.