Kadriye İlkokulu 1/B Sınıfı The D.O.C Projesi

Antalya ‘nın Serik ilçesi Kadriye İlkokulu 1/B sınıfı öğretmeni Gülşah Kubatlar THE D.O.C (Documentary of children) projesine ortak oldu. Öğrencilerine iklim değişikliği ve küresel ısınma sürecinde 3 elementin (hava, su, toprak) etkilerini bir belgesel ile farkındalık oluşturmaya çalışan proje haziran ayında sona erecek. Sınıf öğretmeni Gülşah Kubatlar şu açıklamayı yaptı:

 

“İklim değişikliği ve covid 19 şu anda dünyayı tehdit etmektedir. Covid 19 salgının iklim değişikliğine etkisi var mıdır? Ya da iklim değişikliği 3 elementi etkileyerek enfeksiyon riskini arttırdı mı? Bu sorularla yola çıkarak her ay bir element ile ilgili araştırmalar ve deneyler yapıp, belgesel çekip, medya okuryazarlığı ve web2 araçları ile teknolojiyi doğru kullanarak farkındalık yaratmaya çalıştık.

 

Projeye mart ayında başladık.Bu süreçte yapılan röportaj sorularını anketlerle öğrenciler belirledi. Deneyler de yaparak yaşayarak öğrendiler. Suyun ayak izi, karbon ayak izi gibi hesaplamalar ile bilinçlendiler. Projemizin sonunda nihai ürün olarak bir belgesel oluşturacağız.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

17 + five =