Insects eTwinning Projesi

eTwinning Projesi
eTwinning Projesi

Merhaba. Ben Yasemin ARSLAN. Trabzon Çarşıbaşı Gazi İlkokulu 2A Sınıf Öğretmeniyim. Bu  sene yaptığımız eTwinning projemizi paylaşmak istiyorum.

Insects eTwinning Projesi

Projemizin Amacı;

Böceklerin doğa için önemini anlamak. Minik canlıların hayatımıza kattığı mucizelerin farkına varmak demektir. Dönüşümleri ve değişimleriyle hayranlık uyandıran böceklerin hayatımızdaki önemini içselleştirmektir. Öğrenmenin kalıcılığını sağlamak için fen etkinliği dil, sanat, matematik, kodlama, müzik ve oyun alanlarıyla bütünleştirilir. Projemizde böceklerin önemini anlatan sloganlar oluşturduk. Ortak ürün olarak akrostiş şiir yazdık. Öğrencilerimiz tarafından proje kuralları ve güvenlik kurallarını oluşturduk. Tanışma toplantıları düzenledik web2 araclarıyla oyun oynadık. Projemizin anketlerine katılıp, logo ve poster seçimi yaptık. Böceklerin dönüşümünün inceledik. Böceklerin doğadaki öneminin araştırıp ve Prof. Dr. Cem Özkan verdiği seminer ile daha iyi öğrendik. Böceklerle ilgili matematik ve kodlama çalışmaları ,Kodlama çalışmaları ile ortak ürünler oluşturduk. Proje adını kodlayarak ortak ürün haline getirdik. Ekiplerle hikayeler oluşturduk. Doğadaki böcekleri gözlemledik. Böceklerin faydalarını anlamak ve bu konuyla ilgili hikayeler okuduk. Böcekler hakkında özgün şarkılar yaptık. Böcekler üzerinde simetrik kodlama çalışmalarından işbirlikçi ürünler yaptık. Biomimikri konusunda bilgilendirme yapıp, Biomimikriden esinlenerek tasarımlar oluşturduk. Projemizin final ürünü olarak böcek robotlar yaptık.

 

    Projemizin tanıtımını bir bülten yaparak okulumuza ve velilerimize  anlattık. Projemizin çalışmalarını  İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Syn. Serkan AKKAN ve Çarşıbaşı İlçesi Kaymakamı’mız Syn. İsmail KOÇDOĞAN Bey’e 23 Nisan’da açtığımız sergi ile anlattık.

https://www.canva.com/design/DAGBLlkF16o/mM2-CRwj0PQuiTcJRxVk5g/edit?utm_content=DAGBLlkF16o&utm_campaign=designshare&utm_medium=link2&utm_source=sharebutton