IEEE 20. Sinyal İşleme ve İletişim Uygulamaları Kurultayı

SIU 2012′ye Hoşgeldiniz.

Sinyal İşleme ve İletişim Uygulamaları (SİU) Kurultayı, sinyal, görüntü, video ve ses işleme ile bunların iletişimi, bilgisayarda görü ve örüntü tanıma gibi alanlarda teori ve uygulamaya yönelik araştırma sonuçlarının sunulduğu en önemli ulusal konferanstır. Bu sene 20.’si gerçekleşecek olan SIU konferansı, 1993 yılından bu yana sinyal işleme ve iletişim alanlarında çalışmalar yapan bilim insanlarını bir araya getirmeye devam etmektedir. SİU’da yayınlanan makaleler uluslar arası kabul görmekte ve IEEE Xplore tarafından arşivlenmektedir.

SIU 2012, 18-20 Nisan tarihleri arasında Lykia World Ölüdeniz, Fethiye’de yapılacaktır. Lykia World Ölüdeniz, doğal konumu, sunduğu imkanların çeşitliliği, ve modern konferans merkezi ile kurultay için çok cazip bir ortam sunmaktadır. Kurultayın 20. yılı nedeniyle önemli davetli konuşmacılar ağırlanacak, ilgi çekici yeni bilimsel oturumlar gerçekleştirilecektir. SIU 2012’nin oldukça yüksek katılımlı ve uzun süre hatırlanacak bir konferans olması hedeflenmektedir. Kurultayın bu özel yılında sizi de aramıza bekliyoruz.

Makale başvuruları aşağıdaki ve benzeri konularda olabilir:

Sinyal işleme kuramı
Görüntü işleme
Video işleme
Ses işleme
Bilgisayarla görü
Örüntü tanıma
İletişim kuramı
İletişim ağları
Telsiz iletişim
Önemli tarihler:

Makale yollanması son tarihi:     10 Şubat 2012

Değerlendirme sonuçlarının bildirilmesi:         9 Mart 2012

Basıma hazır makalelerin gönderilmesi:        23 Mart 2012

Yazarlar için konferansa kayıt son tarihi:        16 Mart 2012 (Kabul edilen her makalenin teknik programda yer alabilmesi için makale yazarlarından en az birinin kurultaya ful kayıt yapılması gerekmektedir)

Erken kayıt son tarihi:     16 Mart 2012

Öğrenci Ödülleri

SİU 2012′de dört dalda öğrenci bildiri ödülü verilecektir. Kurultay gala yemeği sırasında ödül alan bildiriler ilan edilecek ve bildirilerin ilk yazarlarına ödülleri verilecektir. Her kategoride verilecek ödüllerin detayları yakında bu sayfada ilan edilecektir.

IEEE En İyi Bildiri Ödülü

İlk yazarı öğrenci olan bildiriler arasından seçilecek ilk üç bildiriye IEEE En İyi Bildiri Ödülleri verilecektir. Bildiriler herhangi bir konuda olabilir ve sözlü veya poster oturumlarına ait olabilir. Bildirinin ilk yazarı öğrenci olmalıdır ve bu öğenci kurultayda bildisini sunmalıdır. Ödül alan bildirilerin ilk yazarına birer plaket verilecek, ayrıca birinci, ikinci, ve üçüncü bildiriler için ödül verilecektir.

Düzenleme Kurulu tarafından finale kaldığı tespit edilen 10 bildiri kurultay sırasında IEEE Ödül Kurulu tarafından En İyi Bildiri Özel Oturumunda ayrıca değerlendirilecek ve ilk üç bildiri bu şekilde tespit edilecektir.

IEEE Ödül Kurulu üyeleri ayrıca duyurulacaktır.

Alper Atalay Ödülü

1998 yılında kaybettiğimiz değerli öğrencimiz Alper Atalay anısına konulan Alper Atalay SİU en iyi öğrenci bildiri ödülü yapay görme ve/veya örüntü tanıma konularında yapılan en iyi öğrenci çalışmalarına verilecektir.

Alper Atalay kimdir? (link)

Alper Atalay ödülü için finale kalan bildiriler, aday öğrenci bildirileri arasından aşağıdaki konularda hakemlerden en yüksek notu alanlar arasından seçilerek belirlenecektir.

Konuşma/Ses İşleme ve Tanıma
Bilgisayarla Görü
Örüntü ve Nesne Tanıma
Sinyal İşleme için Otomatik Öğrenme
İnsan Makine Etkileşimi
Sinyal-İmge Elde Etme ve Oluşturma
İmge İşleme
Video İşleme
İmge Basımı ve Sunumu
İmge/Video/Ses Tarama, Bulma
İmge/Video/Ses Damgalama

Finale kalan bildiriler Alper Atalay Ödül Kurulu tarafından tekrar değerlendirilecek ve ilk üç bildiri bu şekilde belirlenecektir.

Alper Atalay Ödül Kurulu üyeleri ayrıca duyurulacaktır.

En İyi Uygulama Bildirisi Ödülü

Sinyal işleme ve/veya iletişim uygulamalarına yönelik bildiriler arasından seçilecek ilk üç bildiriye En İyi Uygulama Bidirisi Ödülleri verilecektir. Bildiriler herhangi bir konuda olabilir ve sözlü veya poster oturumlarına ait olabilir. Ödül alan bildirilerin ilk yazarına birer plaket verilecek, ayrıca birinci, ikinci, ve üçüncü bildiriler için ödül verilecektir.

Düzenleme Kurulu tarafından finale kaldığı tespit edilen bildiriler, kurultay sırasında Endüstri Ödül Kurulu tarafından özel bir oturumla ayrıca değerlendirilecek ve ilk üç bildiri bu şekilde tespit edilecektir.

Endüstri Ödül Kurulu üyeleri ayrıca duyurulacaktır.

En İyi Demo Ödülü

Tanıtım (demo) oturumunda yer alan çalışmalar arasından seçilecek ilk üç bildiriye En İyi Demo Ödülleri verilecektir. Ödül alan bildirilerin ilk yazarına birer plaket verilecek, ayrıca birinci, ikinci, ve üçüncü bildiriler için ödül verilecektir.

Düzenleme Kurulu tarafından finale kaldığı tespit edilen bildiriler, kurultay sırasında Demo Ödül Kurulu tarafıdan ayrıca değerlendirilecek ve ilk üç bildiri bu şekilde tespit edilecektir.

Demo Ödül Kurulu üyeleri ayrıca duyurulacaktır.

İletişim: [email protected]

http://siu2012.ozyegin.edu.tr/