GÖKYÜZÜ FARKINDALIĞI 2

TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Çağrısı sonucu desteklenmesine karar verilen GÖKYÜZÜ FARKINDALIĞI-2 projemizin web adresi http://projeler.sdu.edu.tr/gokyuzufarkindaligi/ dir.

Hedef kitlemiz Milli Eğitim Bakanlığı Bünyesinde Görev Yapan Fizik ve Matematik Öğretmenleridir.
Fizik ve Matematik öğretmenlerimizin yoğun ilgi göstermesini beklediğimiz projemiz etkinliklerinde
Astronomi ve Uzay Bilimlerine yönelik zengin içeriği uygulamalı olarak katılımcılarımızla yaşamak istiyoruz.
Güneş teleskopu ve takip sistemli Gassegrain tipi teleskoplarımızla güneş sistemi ile yıldızları, takımyıldızları, bulutsuları ve galaksilerin gözlenmesinde yaşanacak heyecanlı süreci sabırsızlıkla bekliyoruz.
Prof. Dr. Zeki ASLAN, Prof.Dr. Ethem DERMAN ve Prof.Dr. ZEYNEL TUNCA’nın da yer aldığı etkinliklerimizin güzelliğini paylaşacak öğretmenlerimizin büyük bilimsel keyif alacaklarını söylemeden geçemiyorum.
Çevresel sorun olan Işık Kirliliği konusunda duyarlılığın yükselmesini önemsiyoruz. Uygulamalı olarak Karanlık Gökyüzü Ölçümleri ve ışık kirliğinin doğurabileceği çevresel sorunların yaşanması üzerine hazırlanan etkinliklerimize katılacak Fizik ve Matematik öğretmenlerimizi bekliyoruz.
Kovada Gölü’nün Uluslararası Karanlık Gökyüzü Parkı olmasına yönelik çalışmanın içinde yer alan öğretmenlerimizin, gelecekte Türkiye’nin yeni Uluslararası Karanlık Gökyüzü Parkları için büyük bir potansiyel güç olacaklarına inanıyoruz.

Dahası için,
Değerli öğretmenlerimizin projemize başvurmasını ve Isparta’da buluşmayı bekliyoruz.

Prof.Dr. Seyfettin ÇAKMAK (Proje Yürütücüsü)

2 YORUMLAR

  1. Ben bir kimya öğretmeniyim. Astronomi ile ilgileniyor ve seçmeli astronomi ve uzay bilimleri dersine giriyorum. Bu çalışmaya katılmak istiyorum ama sadece matematik ve fizik öğrtmenleri ile sınırlandırılmış. Kayılma imkanım olabilir mi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.