Genç Türkiye Zirvesi

GENÇ TÜRKİYE ZİRVESİ

Girişimci Genç, Güçlü Türkiye!
Cumhuriyet tarihinin “En Dinamik Gençlik Projesi” olarak nitelendirilen ve bu sene üçüncüsü düzenlenecek GENÇ TÜRKİYE ZİRVESİ, “Girişimci Genç, Güçlü Türkiye” sloganı ile geliyor.

165 ülkedeki çeşitli üniversitelerin ve Türkiye’nin 81 ilindeki üniversite gençliğinin temsilcisi olan üniversite öğrencileri, ülkelerinin geleceğine yön vermek için her yıl Genç Türkiye Zirvesi’nde bir araya geliyor.

2013 yılında “Hedef 2023, Lider Ülke Genç Türkiye” vizyonu ile başlayan ve açılışını T.C. Gençlik ve Spor Eski Bakanı Suat Kılıç’ın gerçekleştirdiği, T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Eski Bakanı Nihat Ergün, T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Eski Bakanı Binali Yıldırım, T.C. Gümrük ve Ticaret Eski Bakanı Hayati Yazıcı’nın katılım gösterdiği zirvede, ülkemizi ileriye taşıyacak ülke gençliği bir araya geldi. Zirvede ekonomiden eğitime, bilişimden kültüre kadar birçok farklı konuda düşünceler, projeler ve temenniler paylaşıldı.

İlki 2013 yılında gerçekleştirilen Genç Türkiye Zirvesi, 2014 yılında “İnovatif Düşün, Geleceği Yönet” teması ile ikinci kez gerçekleştirildi. Açılış töreninde T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, T.C. İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ve İstanbul Sanayi Odası Başkanı Erdal Bahçıvan görüşlerini katılımcılar ile paylaştı. Ayrıca T.C. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Büyükekşi, IBM Türk Genel Müdürü Isabel Gomez Cagigas, Arçelik Genel Müdürü Levent Çakıroğlu, THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar ve İBB Genel Sekreteri Dr. Hayri Baraçlı ulaşım teknolojileri, inovasyon, ekonomi, stratejik sektörler ve kentsel dönüşüm üzerine görüşlerini konuklar ile paylaştı. Genç Türkiye Zirvesi’nin üçüncüsü 2015 yılında T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Yıldız Teknik Üniversitesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, stratejik ortaklığı ile gerçekleştirilecektir.

BAŞVURULAR BAŞLADI!

Genç Türkiye Zirvesi için ön başvurular, tüm 18 – 35 yaş arasındaki üniversite öğrencilerine ve genç profesyonellere açıktır. Ön başvuru için www.gencturkiyezirvesi.org adresinden Ön Başvuru Formu’nu doldurmanız gerekmekte, son başvuru tarihi 1 Mart 2015!

GENÇ TÜRKİYE ÖDÜLLERİ 2015

Genç Türkiye Ödülleri; hizmet ve eserleriyle, kültür, sanat, teknoloji, bilim, sanayi ve ekonomi hayatına önemli katkılarda bulunan, Ülkemiz kültür ve sanatının yüceltilmesi için çalışan, Türk vatandaşı ve yabancı uyruklu kişileri veya kurumları onurlandırmak ve özendirmek amacıyla verilmektedir.

165 ülkeden ve Türkiye’nin 81 ilinden girişimci bakış açısına, inovasyona ve bilgi paylaşımına açık binlerce seçilmiş gencin misafir edileceği Zirve’de; aşağıda belirtilen oturumlar gerçekleşecektir.

Altı oturum halinde gerçekleşecek Zirve’nin Kapanış Töreni’nin ardından “Genç Türkiye Ödülleri” sahiplerinin olacaktır.

Genç Türkiye Ödülleri
1. Genç Türkiye “Kadın Girişimci” Ödülü
2. Genç Türkiye “Bilim” Ödülü
3. Genç Türkiye “Kültür” Ödülü
4. Genç Türkiye “Sanat” Ödülü
5. Genç Türkiye “Teknoloji” Ödülü
6. Genç Türkiye “Enerji” Ödülü
7. Genç Türkiye “Basın” Ödülü
8. Genç Türkiye “Spor” Ödülü
9. Genç Türkiye “Girişimci Şirket” Ödülü
10. Genç Türkiye “Kamu Diplomasisi” Ödülü

http://www.gencturkiyezirvesi.org/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.