Fen Bilgisi Öğretmenliği Lisans Programı Öğrencileri Temel Bilimlerde Proje Yapıyor Projesi

Tübitak 2237 – A Kodlu “Bilimsel Eğitim Etkinlikleri Desteği” 2018 yılı 3. dönem çağrısı kapsamında başvuru yaptığımız ve 01-09 Şubat 2019 tarihleri arasında Rize / Çayeli Hizmet İçi Eğitim Enstitüsü’nde yapılacak olan “Fen Bilgisi Öğretmenliği Lisans Programı Öğrencileri Temel Bilimlerde Proje Yapıyor” isimli etkinlik desteği onaylanmıştır.

Tübitak 2237-A Kodlu “Bilimsel Eğitim Etkinliklerini Destekleme Programı” 2018 yılı 3. dönem çağrısı kapsamında “Fen Bilgisi Öğretmenliği Lisans Programı Öğrencileri Temel Bilimlerde Proje Yapıyor” isimli yeni bir etkinlik için başvuru yapılacaktır. 01-09 Şubat 2019 tarihleri arasında Rize / Çayeli Hizmet İçi Eğitim Enstitüsü’nde yapılması planlanan kursa Eğitim Fakültelerinin Fen Bilgisi Öğretmenliği Lisans Programlarının 3. sınıfında okuyan başarılı 24 öğrenci davet edilecektir. Katılımcıların yol, konaklama ve iaşe giderleri etkinlik bütçesinden karşılanacaktır. Kursa başvuru için ekteki yönergeleri takip ederek istenen bilgileri eksiksiz yazmanız gerekmektedir. Katılımcı adaylarına, seçilmeleri durumunda telefonla bilgi verilecektir.

Etkinliğin hedef kitlesini; Eğitim Fakültelerinin Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi Bölümü Fen Bilgisi Eğitimi Anabilim Dallarının 3. sınıflarında okuyan lisans öğrencileri oluşturmaktadır. Bu yolla, katılımcıların etkinlik boyunca elde edecekleri bilgi ve becerileri 3 ve 4. Sınıflarda alacakları uygulamalı derslere (Öğretmenlik Uygulaması, Özel Öğretim Yöntemleri I, II) yansıtabilmelerine fırsat sağlanması amaçlanmaktadır.

Etkinliğin hem yaygın etkisini arttırabilmek hem de ülke çapındaki farklı üniversitelerde okuyan öğrencilere nicelik ve cinsiyet açısından fırsat eşitliği sağlayabilmek amacıyla, her kurum için biri bayan ve diğeri erkek olmak üzere 2 kişilik kontenjan ayrılmıştır. Bu şekilde etkinlik için en çok başvuru yapılan en az 12 üniversiteden katılımcıların seçilmesi planlanmaktadır.

Bu süreçte, katılımcıların doldurdukları başvuru formundaki yazılı beyanları esas alınmak koşuluyla; (i) yabancı dil seviyeleri ile bilgisayar okuryazarlık düzeylerinin iyi, (ii) akademik not ortalamalarının yüksek olması ile (iii) bir proje fikrine sahip olma ve bu fikri gerekçelendirebilme ve (iv) Arbis Araştırmacı Kaydının (kayıt olmak için bağlantıya tıklayınız) olması öncelikli tercih sebebi olacaktır.

01 Şubat 2019 tarihinde Rize /Çayeli’nde birlikte olabilmek dileğiyle…

Prof. Dr. Mehmet KÜÇÜK

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi

Eğitim Fakültesi

Başvuru Sayfası https://temelbilimlerdeprojeegitimi.wordpress.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.