eTwinning- Masalsı Felsefe Projesi Sona Yaklaşıyor

İstanbul-Güngören Cumhuriyet İlkokulu öğretmenleri Fatma Varlı ve Kiraz Yıldırım’ın ortak üye olarak yürüttükleri “Masalsı Felsefe” projesi dönem sonu dolayısıyla sona eriyor. 2020-2021 Eğitim yılının Eylül ayından beri yürüttükleri projede her ay çeşitli masallar üzerinden soruşturma gerçekleştiren öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz bunun yanı sıra öğrendikleri Web 2.0 araçlarıyla da çalışmalarını ifade etme imkanı buldular.

Sene boyunca Roko, Mutsuz Prens, Ayı ile Dev, Duvarın Arkasında Ne Var?, Küçük Prens, Armut Çiçeği Köyü’nün Kargaları masallarını soruşturan öğrencilerimiz sürece aktif katılımda bulundular.

Öğrencilerimizde eleştirel, özenli ve yaratıcı düşünme, analiz etme becerilerini geliştirmeyi hedefleyen projemiz öğretmenleri son soruşturma konusu olarak Nisan ayında “Armut Çiçeği Köyü’nün Kargaları” masalını değerlendirdiler. “İyilik” ve “kötülük” kavramlarını yeniden sorgulayan öğrencilerimiz öğretmenlerinin rehberliğinde ToonyTool Web 2.0 aracını kullanarak diyaloglarını çizgi romana dönüştürerek görselleştirdiler.