DÜNYAYI SEVGİ KURTARACAK ETWİNNİNG PROJEMİZ

SEVGİ, aynı duyguda  ,aynı düşüncede, aynı ortak değerde, aynı arayışta bulunma durumudur. İçinde bulunduğumuz pandemi süreci sebebiyle mesafeli yaşamaya zorladığımız çocuklarımız sevgiye, sosyalleşmeye, paylaşmaya ve arkadaşlarına  özlem duymaktadır.. Sevgi gibi bir  değeri yaşatmak için uzaktan da olsa çocuklarımızla çalışmalar yapmak istedik. Uzaktan eğitimde velilerimiz ile etkileşim halinde olup öğrencilerimizin bu süreçte aktif olmaları için etkinlikler planladık.

“SEVGİ PAYLAŞTIKÇA ÇOĞALIR” düşüncesini çocuklara aşılamak istedik. Atatürk sevgisi, doğa sevgisi, kitap sevgisi, hayvan sevgisi, aile sevgisi   gibi değerler hakkında farkındalık yaratmak istedik. Ayrıca öğrencilerimizi Web 2.0 araçları hakkında bilgi sahibi yapmayı amaç edindik.

Projemiz aralık ayında başladı. İlk olarak  AİLE SEVGİSİ  üzerinde durduk. Çocuklarımız aileleriyle çeşitli oyunlar oynadılar. ‘HIZLI ELLER ,BAVULUMA KOYDUM’ oyunlarını öğrencilerimiz çok keyif alarak oynadılar. Daha sonra çocuklar aileleriyle SEVGİ KURABİYELERİNİ yaparak hoşça vakit geçirdiler. Bize de afiyetle yemek düştü tabii ki…’AİLE DENİNCE AKLINIZA NE GELİR?’ sorusu ile beyin fırtınası yarattık ve çocukların fikirlerini topladık. Çok eğlendikleri AVATARLARINI yaptılar. Son olarak tüm proje ortaklarımızla 2021 takvimi yaptık.

Ocak ayında ‘ATATÜRK HAKKINDA BİLİYOR MUYDUN?’  adlı video sunumu ve tüm ortak okullarla birlikte ATATÜRK’ÜM başlıklı  akrostiş çalışması yaptık. Öğrencilerimiz Atatürk ü araştırdıkça yeni bilgiler öğrenmenin heyecanını yaşadı. KİTAP SEVGİSİ hakkında 50 adet hikaye kitabını ve kahramanını kısaca tanıttık, MASALLARIMIZ VE KAHRAMANLARI  ile ilgili kolaj çalışması ve videolar hazırladık ve ortak ürün e Book yaptık.

Projemizde 50 civarında öğrencimiz görev almaktadır.17.11.2020 tarihinde başlayan projemiz 28.02.2021 tarihinde sona erecektir.

Projemiz yeni ayda yeni etkinliklerle ve yeni heyecanlarla devam edecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

fourteen − 2 =