Doğançay Müzesi 9. İlköğretim Okulları Resim Yarışması

Doğançay Müzesi 9. İlköğretim Okulları Resim Yarışmasının konusu: “İSTANBUL’DA BAHAR”

Türkiye’nin ilk kişisel Modern Sanat Müzesi olan Doğançay Müzesi, kurulduğundan bu yana çocukların sanata ilgilerini arttırmak amacıyla düzenlediği resim yarışmalarının dokuzuncusunu gerçekleştiriyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ana sponsorluğunda gerçekleştirilen yarışmanın sergi ve ödül töreni Mayıs ayında Cemal Reşit Rey Konser Salonunda gerçekleşecek.

Yarışma Koşulları

1. Doğançay Müzesi 9. Orta Okullar Resim Yarışması İstanbul’da eğitim yapan tüm ortaokulların katılımına açıktır.
2. Yarışmada 1., 2., 3.’lük olmak üzere üç derece ödülü ve 5 adet mansiyon ödülünün yanısıra 42 adet sergileme ödülüyle birlikte 50 adet ödül verilecektir. Büyükşehir Belediyesi ödülleri nakit eğitim bursu şeklinde, sponsor firmaların ödülleri farklı seçeneklerde olacaktır.
3. Öğrenciler, İstanbul’da Bahar ’ı özgürce resmedebileceklerdir. Resimler öğrencinin kendisine ait olacak, grup çalışmaları yarışma dışı kalacaktır. Malzeme seçimi serbesttir. Resimlerin boyutu 50×70 cm den daha büyük olmayacaktır.
4. Resimler 10 Mayıs 2013 tarihine kadar, yarışmaya iştirak eden her okul adına toplu bir dosya içerisinde Doğançay Müzesi’ne kargo yolu ile ya da elden teslim edilecektir. ( Doğançay Müzesi Balo Sokak No: 42 Beyoğlu – İstanbul Tel: 0212 244 77 70 – 71) Karşı ödemeli / alıcı ödemeli kargo gönderileri kabul edilmeyecektir.
5. Her resmin arkasına; resim sahibi öğrencinin adı, soyadı, yaşı, sınıfı, okul adı, irtibat numaraları (okul ve ev/cep telefon numarası) okunaklı, silinmeyecek ve düşmeyecek şekilde yazılmalıdır.
6. Derece ve sergilemeye değer bulunan resimlerin duyurulması ve ödül töreni 2013 Mayıs ayı içerisinde Cemal Reşit Rey Konser Salonunda yapılacak ve sergilenecektir.
7. Ödül alan ve yarışmaya katılan tüm resimler, sergi bitiminden sonra 28 Haziran 2013 tarihine kadar Doğançay Müzesi’nden teslim alınmalıdır. Doğançay Müzesi bu tarihten sonra resim iadesi yapmayacak ve resimlerle ilgili hiç bir sorumluluk kabul etmeyecektir.

Büyük Jüri
Adnan ÇOKER (Ressam)
Güngör TANER (Ressam)
Yahşi BARAZ (Sanat Galerisi Yöneticisi)
Resul AYTEMUR (Ressam)
Özlem ALICI (Sanat Galerisi Yöneticisi)
Mehmet Lütfi ŞEN (Küratör)
Bergin AZER (Doğançay Müzesi Müdürü)

Yarışma Düzenleme Komisyonu
Mehmet Lütfi ŞEN
Bergin AZER
Gülşah ÖZBEK
Cumali Ağış
Ömer AYDIN