Denizli’de Üniversite Öğrencilerine Burs Veren Kurum ve Kuruluşlar

üniversite bursu
üniversitelilere burs

Denizli’de üniversite öğrencilerine burs veren kurum ve kuruluşlar şunlardır:

 • Pamukkale Üniversitesi: Pamukkale Üniversitesi, öğrencilere maddi destek sağlamak amacıyla çeşitli burslar vermektedir. Burslar, öğrencilerin eğitim masraflarını karşılamasına yardımcı olmak ve onlara akademik başarılarını sürdürmelerinde destek olmak amacıyla verilmektedir. Pamukkale Üniversitesi burs başvuruları, her yıl Eylül ayında yapılmaktadır.
 • KYK (Kredi ve Yurtlar Kurumu): KYK, Türkiye’de lisans ve ön lisans düzeyinde öğrenim gören öğrencilere burs vermektedir. KYK bursu, öğrencilerin eğitim masraflarını karşılamasına yardımcı olmak ve onlara akademik başarılarını sürdürmelerinde destek olmak amacıyla verilmektedir. KYK burs başvuruları, her yıl Eylül ayında KYK’nın web sitesinden yapılmaktadır.
 • Denizlili Sanayici ve İşadamları Derneği (DESİAD): DESİAD, Denizli’de ikamet eden ve Pamukkale Üniversitesi’nde öğrenim gören öğrencilere burs vermektedir. Burslar, öğrencilerin eğitim masraflarını karşılamasına yardımcı olmak ve onlara akademik başarılarını sürdürmelerinde destek olmak amacıyla verilmektedir. DESİAD burs başvuruları, her yıl Eylül ayında DESİAD’ın web sitesinden yapılmaktadır.
 • Denizli Eğitim ve Kültür Vakfı (AKEV): AKAV, Denizli’de ikamet eden ve Pamukkale Üniversitesi’nde öğrenim gören öğrencilere burs vermektedir. Burslar, öğrencilerin eğitim masraflarını karşılamasına yardımcı olmak ve onlara akademik başarılarını sürdürmelerinde destek olmak amacıyla verilmektedir. AKAV burs başvuruları, her yıl Eylül ayında AKAV’ın web sitesinden yapılmaktadır.
 • Denizli Ticaret ve Sanayi Odası (TSO): TSO, Denizli’de ikamet eden ve Pamukkale Üniversitesi’nde öğrenim gören öğrencilere burs vermektedir. Burslar, öğrencilerin eğitim masraflarını karşılamasına yardımcı olmak ve onlara akademik başarılarını sürdürmelerinde destek olmak amacıyla verilmektedir. TSO burs başvuruları, her yıl Eylül ayında TSO’nun web sitesinden yapılmaktadır.
 • Denizli Büyükşehir Belediyesi: Denizli Büyükşehir Belediyesi, Denizli’de ikamet eden ve Pamukkale Üniversitesi’nde öğrenim gören öğrencilere burs vermektedir. Burslar, öğrencilerin eğitim masraflarını karşılamasına yardımcı olmak ve onlara akademik başarılarını sürdürmelerinde destek olmak amacıyla verilmektedir. Denizli Büyükşehir Belediyesi burs başvuruları, her yıl Eylül ayında belediyenin web sitesinden yapılmaktadır.

Bu kurum ve kuruluşlar tarafından verilen burslar, genellikle maddi duruma, başarı durumuna ve diğer kriterlere göre değerlendirilmektedir. Burs başvuruları için gerekli belgeler, kurum ve kuruluşlara göre farklılık gösterebilmektedir.

Denizli’de üniversite öğrencilerine burs veren diğer kurum ve kuruluşlar şunlardır:

 • Denizli Valiliği: Denizli Valiliği, Denizli’de ikamet eden ve Pamukkale Üniversitesi’nde öğrenim gören öğrencilere burs vermektedir. Burslar, öğrencilerin eğitim masraflarını karşılamasına yardımcı olmak ve onlara akademik başarılarını sürdürmelerinde destek olmak amacıyla verilmektedir. Denizli Valiliği burs başvuruları, her yıl Eylül ayında valiliğin web sitesinden yapılmaktadır.
 • Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü: Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Denizli’de ikamet eden ve Pamukkale Üniversitesi’nde öğrenim gören öğrencilere burs vermektedir. Burslar, öğrencilerin eğitim masraflarını karşılamasına yardımcı olmak ve onlara akademik başarılarını sürdürmelerinde destek olmak amacıyla verilmektedir. Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü burs başvuruları, her yıl Eylül ayında il milli eğitim müdürlüğünün web sitesinden yapılmaktadır.
 • Denizli Üniversitesini Destekleme Vakfı: Denizli Üniversitesini Destekleme Vakfı, Pamukkale Üniversitesi’nde öğrenim gören öğrencilere burs vermektedir. Burslar, öğrencilerin eğitim masraflarını karşılamasına yardımcı olmak ve onlara akademik başarılarını sürdürmelerinde destek olmak amacıyla verilmektedir. Denizli Üniversitesini Destekleme Vakfı burs başvuruları, her yıl Eylül ayında vakfın web sitesinden yapılmaktadır.

Denizli’de üniversite öğrencilerine burs veren diğer kurum ve kuruluşlar hakkında daha fazla bilgi almak için ilgili kurum ve kuruluşların web sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

İşte Denizli’de üniversite öğrencilerine burs veren kurum ve kuruluşların burs başvuru tarihleri:

 • Pamukkale Üniversitesi: Eylül ayı
 • KYK (Kredi ve Yurtlar Kurumu): Eylül ayı
 • DESİAD: Eylül ayı
 • AKEV: Eylül ayı
 • TSO: Eylül ayı
 • Denizli Büyükşehir Belediyesi: Eylül ayı
 • Denizli Valiliği: Eylül ayı
 • Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü: Eylül ayı
 • Denizli Üniversitesini Destekleme Vakfı