DALAMAN ÇİFTLİK İLKOKULU ÖĞRENCİLERİ WONDERS OF WEB ETWINNING PROJESİ İLE EĞLENİRKEN ÖĞRENİYOR

OKUL PROJE PANOWONDERS OF WEB PROJESİ SONA YAKLAŞIRKEN…

Selçuk ŞAHİN ve Lorena Vaiciuliene kuruculuğunda, İngilizce öğretmeni Medine Çatal Dere rehberliğinde 4.sınıf öğrencilerimizin yürüttüğü ‘Wonders of Web’ adlı eTwinning projesinde 68 okul öğretmenleri ve öğrencileri tarafından Proje etkinlikleri gerçekleştirilerek 3 ortak ürün ve 3 işbirlikçi ürün oluşturuldu.

BIT becerilerini geliştirmek, Web 2.0 araçlarının etkin kullanımını ve bilinçli ve güvenli internet kullanımını artırmak, Teknolojiyi eğitime entegre etmek, Öğrenmeyi ve öğretmeyi eğlenceli hale getirmek , Öğretmen ve öğrencilerin dijital uygulamalarla ilgili bilgi ve becerilerini artırmak amacıyla oluşturulan projede öğrenci, öğretmen ve veli değerlendirme anketleri beklenen olumlu sonuçlara ulaştığımızı gösterdi.

Forum tartışmaları, Twinspace kullanımı, Sohbet odası görüşmeleri ve Öğretmen webinarları ile katılımcılar arası iletişim canlı tutuldu. Öğrencilere ve Öğretmenlere katılım sertifikaları takdim edildi. Proje sonu değerlendirme anketleri pandemi sürecinde projenin birçok olumlu etkilerinin görüldüğünü gösterdi. Tüm katılımcılar çalışma sürecini mutluluk ve mennuniyet ile duymuştur. Emeği geçen tüm paydaşlarımıza teşekkür ederiz.

Çalışmalarımızı şu sosyal medya bağlantılarından inceleyebilirsiniz:

https://www.facebook.com/groups/157656862769482

https://wondersofweb.weebly.com/

https://wondersweb2.blogspot.com/

https://instagram.com/etwinning_wondersofweb?igshid=1xsbo2565uqkf