Bilim Akademisi Genç Bilim İnsanları Ödül Programı Başvuruları Başladı

Bilim Akademisi Genç Bilim İnsanları Ödül Programı Başvuruları Başladı

Bilim Akademisi gençlerin iyi bilim yapmaya teşvik edilmelerini ve iyi örneklerin ödüllendirilmesini öncelik olarak görmektedir. En iyi genç akademisyenlerimizin belirlenmeleri, ödüllendirilmeleri ve yeni araştırmalar için desteklenmeleri amacı ile 2013 yılında bir ödül programı başlatmıştır. Bilim Akademisi bu programı kamu fonları ile değil, toplumun desteğiyle yürütmektedir.

BAGEP 2018 için başvurular başladı.

Başvuru süresi: 1 Aralık 2017 – 1 Şubat 2018

BAGEP başvuru formu için lütfen tıklayın.

BAGEP Özgeçmiş önerilen taslak için lütfen tıklayın.

2018 yılı için BAGEP bağışcılarımız: Elginkan Vakfı, Vehbi Koç Vakfı, İş Bankası, Doğuş Holding, Mehveş Emeç.

Ödül kazanan genç akademisyenlere araştırmalarını desteklemek amacıyla iki yıl süreyle yılda 15.000 TL destek verilmektedir. Amaç en parlak ve gelecek vadeden genç akademisyenleri araştırmalarını geliştirmelerine yardımcı olacak prestijli bir burs ile ödüllendirmektir.

Ödül 40 yaşını doldurmamış bilim insanlarına verilmektedir. Ödül için adaylar kendileri başvurabilirler. Bilim Akademisi üyeleri ve üniversite öğretim üyeleri, dekan ve rektörler genç akademisyenleri aday gösterebilirler.

Ödüller Bilim Akademisi’nin dostlarından gelen bağışlarla finanse edilmektedir. Her ödül için bağışçı kişi veya kurum 2 yıl süreyle yılda 15.000 TL artı yürütme giderleri için Bilim Akademisi’ne 3.000 TL olmak üzere yılda 18.000 TL, toplam olarak da 36.000 TL taahhüt ederek bir ödülü başlatabilir. Bağışçılar destekledikleri ödülleri bir kişi veya kurumun adına ya da anısına verebilirler. Ödülleri kazananlar Bilim Akademisi tarafından belirlenecektir.

BAGEP Yönergesi ve protokolü için lütfen tıklayın.