“Bees save the earth … Let’s save bees!”

Erzurum ili Aşkale ilçesi Karafatma İlkokulu’nun “Bees Save The Eart. Let’s Save Bees” eTwinning Projesi ile Çocuklar Arılara Kucak Açıyor, Onları Koruyor konulu proje yaptı.

Aşkale ilçesi Karafatma İlkokulu’nda görev yapan 4. Sınıf öğretmeni Gülşah AYDEMİR tarafından, 2020-2021 Eğitim Öğretim döneminde, öğrencileriyle birlikte 10 Türkiye, 7 İtalya, 1 Romanya ortaklı öğretmenle Bees Save The earth. Let’s Save Bees isimli eTwinning projesi yürütülmeye başladı.

Projede, çocukların biyolojik çeşitlilik ve insan yaşamı için böceklerin tozlaşmasının önemini anlamalarını ve bu böcekleri korumak için bazı iyi uygulamaları öğretmeyi amaçlamaktadır. Projenin hedefleri arasında çocuklara arıların harika dünyasını, bu muhteşem böceğin doğa dengesi için taşıdığı önemi, ürünlerinin iyiliğini ve insan vücudu için ürettikleri faydalı etkiyi tanıtmak, giderek “sanal” olan ve gerçeklikten kopuk bir dünyadan çocukları olabildiğince uzak tutup doğa sevgisini aşılamak yer almaktadır. “Arı yeryüzünden kaybolsaydı, insanın sadece dört yıllık ömrü kalırdı” Albert Einstein.

Projenin logo ve afiş seçimlerinde Gülşah AYDEMİR adlı öğretmenimizin ve öğrencilerinin yapmış olduğu resimler en fazla oyu alarak 1. olmuştur.

 

https://beessavetheearthletssavebees.blogspot.com/

 

ari logom