ASÜ Geleneksel Bilim, Sanat, Kültür ve Bahar Şenliği 2015

Sevgili Bilim, Kültür ve Sanat Severler,
Aksaray Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanlığının koordinatörlüğünde her yıl geleneksel olarak yapılan “Bilim, Sanat ve Kültür Şenliği” 20-21-22 Mayıs 2015 tarihlerinde Aksaray Üniversitesi Konferans Salonu ve Merkezi Derslikler Koridorunda gerçekleştirilecektir.

senlik2015afias
Geçtiğimiz senelerde binlerce ziyaretçinin katıldığı şenliğimizde, bu yıl üniversitemiz öğrencileri ile Aksaray İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı Aksaray il merkezi ve ilçelerindeki ilk ve ortaöğretim okullarında öğrenim gören öğrenciler fen, matematik, sosyal ve güzel sanatlar alanlarında hazırladıkları bireysel ya da grup olarak geliştirdikleri projelerini, belirtilen alanlarla ilgili deney ve görsel materyallerin yer aldığı etkinliklerini sizlerin beğenilerine sunacaklardır. Yine ortaokul, lise ve üniversite kategorilerinde proje yarışmalarımız olacaktır. Ayrıca, bu yıl TÜBİTAK 4007 Bilim Şenliği Destekleme Programı kapsamında TÜBiTAK’a önerilen proje kabul olduğu taktirde farklı üniversitelerde görev yapan bilim insanları farklı alanlarda gerçekleştirecekleri etkinlikler ve konferanslar ile şenliğimize renk katacaklardır.

Şenliğimiz kapsamında gerçekleştirilecek olan etkinliklerin amacı;

bilimsel ve sanatsal çalışmalar hakkında farkındalık oluşturmak,
bilimin günlük hayat ile ilişkisinin anlaşılmasını sağlayarak,
bilimin eğlenceli tarafına vurgu yapmak,
bilimsel süreç becerilerini kullanarak, bilimsel proje geliştirme ve proje yarışmalarına katılma
konusunda öğrencilerimizi teşvik etmek,
sanatsal çalışmaların anlaşılmasını sağlamak ve yaratıcılığı geliştirmektir.

Aksaray ve diğer illerde öğrenim gören öğrencilerizi, velilerimizi, öğretmen ve okul müdürlerimizi, tüm bilim meraklılarını şenliğimize bekliyoruz

Prof.Dr. Süleyman YILMAZ
Eğitim Fakültesi Dekanı

Web adresi: http://senlik.aksaray.edu.tr/2015/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.