75.Yıl Cumhuriyet İlkokulu öğrencilerinin yaşları küçük ancak projeleri büyük. e-Twinning projesi yürüten öğrenciler “doğayı dinliyor.”

75.Yıl Cumhuriyet İlkokulu 3/A sınıfı öğrencileri, öğretmenleri Birsen EREN rehberliğinde e Twinning kapsamında “LİSTEN TO THE NATURE” (Doğayı Dinle) adlı projeyi uzaktan eğitim sürecinde de tamamladılar. Bu projeyle öğrencilere doğa sevgisi kazandırılmaya çalışılırken, geri dönüşümün önemi üzerinde de duruldu.

Öğrenciler bu kapsamda öğretmenleri rehberliğinde atık malzemelerinden  geri dönüşüm kutuları tasarladılar. Maske, mesafe kurallarına uyarak kendileri için uygun saatlerde doğa yürüyüşü yaptılar. Geri dönüşüm malzemelerinden saksı yapıp çiçek ektiler. Sonbaharda yapraklarla “Sonbahara Veda” çalışması yaptılar. Evlerinde bulunan kullanmadıkları giysilerden ”çanta” tasarladılar.Yine evlerinde bulunan atık malzemelerle “kukla” yapıp o kuklaları “doğa” hakkında konuşturdular. Yiyecek atıkları ile Sokak Hayvanlarını beslediler. Web2 araçlarını kullanmayı öğrenerek kendi logo ve afişlerini yaptılar, çevre konulu kitaplarını tasarlayarak projeyi tamamladılar. Proje sonunda öğrenciler karışık ülke takımları oluşturarak HAVA, SU, TOPRAK kirliliği üzerine kitap yazdılar.

Doğayı Dinle Proje Blog Sayfası:https://listentothegrup.blogspot.com/

https://listentothegrup.blogspot.com/