6.Ulusal Lojistik ve Tedarik Zinciri Kongresi

6.Ulusal Lojistik ve Tedarik Zinciri Kongresi

Değerli Meslektaşlarımız ve Katılımcılar,
Ülkemiz, coğrafi konumu ve özellikleri bakımından dünyadaki önemli tarımsal üretim merkezlerinden birisidir. Birçok ülkeye çeşitli gıda maddelerinin ihracatının gerçekleştiği ülkemizde, gıda güvenlik esasları kapsamında lojistik faaliyetlerin gereğine uygun olarak gerçekleştirilmesi ve özellikle ısı rejimli taşımalarda, önemli gelişmeler kat edilmiştir.

Daha önce sırasıyla Konya, Aksaray, Trabzon, Gümüşhane ve Mersin’de düzenlenen Ulusal Lojistik ve Tedarik Zinciri Kongresi’nin altıncısı 17-19 Mayıs 2017 tarihleri arasında Akdeniz Üniversitesi, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası ve Lojistik Derneği (LODER) işbirliğiyle Antalya’da düzenlenecektir.

Kongrenin amacı; insan sağlığını doğrudan etkileyen tarım ürünleri ile gıdaların, depolanması ve dağıtılması sırasında karşılaşılan zorlukların ve gereksinimlerin tüm taraflar tarafından bilinmesini sağlamak, etkin ve verimli soğuk zincir lojistiğinin önemi konusunda bilinirliliği artırmak, sürdürebilirlik yönünde standartlar oluşturmak, sektörde işbirliği ve birlikte hareket ortamı geliştirmektir. Kongre kapsamında çağdaş tarım ve gıda ürünleri tedarik zinciri ve soğuk zincir lojistiği uygulamaların tartışılması amaçlanmakta ve bu durum dolayısıyla kongremiz “Gıda, Tarım ve Soğuk Zincir Lojistiği” temasıyla sizlerle buluşmaktadır.

Kongre kapsamında ülkemizin dört bir yanından katılım sağlayacak olan değerli akademisyenlerin bildiri sunumlarının yanı sıra, gıda, tarım ve soğuk zincir lojistiği alanında faaliyet gösteren önemli sektör kurum ve temsilcilerinin yer aldığı özel oturumlar düzenlenecektir. Hem akademik hem de sektörel oturumlar ile uygulamada karşılaşılan sorunlar tartışılarak çözüm önerilerinde bulunulacaktır.

Antalya’nın tarihi ve turistik yerlerinin gezilmesini içeren sosyal programla sonlandırmayı planladığımız kongreye katılımınızı bekler, sizleri ağırlamaktan büyük mutluluk duyacağımızı belirtir ve saygılar sunarız.

Kongre Düzenleme Kurulu

http://ultzk2017.akdeniz.edu.tr/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.